Az utóbbi időben ismét kevés hír érkezett a még Vona Gábor által életre hívott, ám a Jobbik ifjúsági tagozatának szerepkörét azóta visszautasító Magyar Tavasz Mozgalom felől. Még áprilisban, amikor a Hallgatói Hálózat és a MERT képviselőjével vitázott elnökük, Stummer János, a diplomás anyákat segíteni kívánó ötletük került szóba, ám ezzel sem igazán sikerült komolyabb visszhangot kiváltaniuk. Az „őszi szemeszter” nyitásaként most viszont egy politológus-kerekasztalt szerveztek, melyre három, alapvetően eltérő nézeteket képviselő elemzőt hívtak meg.
A kiegyensúlyozottságra törekvés tagadhatatlan volt. Egy asztalhoz ültették az inkább piacpárti, liberális Policy Solutions igazgatóját, Boros Tamást; a Jobbiktól nem túl távol álló Iránytű Intézet vezető elemzőjét, Kovács Jánost; valamint a jobboldali médiumokban gyakran felbukkanó Kiszelly Zoltánt. A beszélgetést Balogh Gábor, a Jobbegyenes blog szerzője vezette.
A felvetések egy részén, illetve a közönségből érkező kérdéseken persze látszott, hogy eredendően radikális, Jobbik-közeli közegről van szó. A Célegyenesre fordulva című beszélgetésnek a budapesti Vidám Étterem adott helyt, és rögtön kis csúszással kezdődött, amiért az MTM-vezető Stummer János nem győzött aztán szabadkozni. A Magyar Tavasz mozgalmárai a székekre önpromót (Wesselényi Program – Egy új Magyarországért!; Áldott állapotot! – Akció az értelmiségi anyákért) helyeztek, az ingyenes program végén pedig teára és beszélgetésre invitálták az érdeklődőket.
A beszélgetés fő témája a 2014-es kampány volt, így először erre is kérdezett rá Balogh Gábor: miről fog szólni a következő év, mivel fogják a pártok valóban felkelteni a lakosság figyelmét. Mivel mással, mint a rezsiharccal: Boros Tamás rögtön a Fidesz legkedvesebb programjával kezdte a lajstromot, az elköteleződést pedig logikusnak nevezte, hiszen „ezzel jó pár százezer szavazót visszaszereztek” korábban. A Policy Solutions igazgatója szerint bár jól felépített, de korán kezdett kampányról van ez esetben szó, és nem biztos, hogy a rezsicsökkentés témája ki fog tartani a választásokig. Mint hozzátette, ezért is van szükség a tét emelésére, a rezsicsökkentés alkotmányba emelésének felvetésére. És valóban úgy tűnik, hogy a Fidesz eléggé túltolta a dolgot, ugyanis a közönség soraiban látványos derültséget okoz az Alaptörvénybe betonozás híre. „Igen, a közélettel foglalkozók is nagyjából így reagáltak a dologra” – mondta erre Boros, aki szerint a jóléti intézkedések az MSZP-SZDSZ kormányzása alatt is először kedvező fogadtatásra leltek, majd mégis Medgyessy Péter bukásához vezettek.