Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Igazi norvég szavazókat akart hallani, ezért taxisofőrnek csapott fel egy délután erejéig Jens Stoltenberg norvég kormányfő.
A Norvég Munkáspártot is vezető Stoltenberg szerint a taxi azon kevés helyek egyike, ahol az emberek megosztják másokkal a tényleges véleményüket ‒ írta vasárnap honlapján a BBC brit közszolgálati adó.
A norvég miniszterelnök a Facebook-oldalán tette közzé a rejtett kamerákkal rögzített oslói sofőrködését. Stoltenberg júniusban hajtotta végre titkos akcióját egy reklámcéggel együttműködve, a felvételből film készült, amelyet a közelgő választási hadjárat részeként használnak majd fel. A skandináv országban szeptemberben tartják a parlamenti választásokat.

„Fontos számomra, hogy megtudjam, mit gondolnak valójában az emberek” ‒ nyilatkozott a norvég médiának „szerepjátékával” kapcsolatban a kormányfő. „És ha van egy hely, ahol az emberek tényleg elmondják, mit gondolnak a legtöbb dologról, az a taxi” ‒ tette hozzá.
Az autóban napszemüveget és taxis egyenruhát viselő Stoltenberg csak abban az esetben fedte fel kilétét, ha felismerték. Az utasok többsége elég hamar észrevette, hogy valami furcsaság van a sofőrrel, volt, aki megjegyezte: „Ebből a szögből ön úgy néz ki, mint Stoltenberg”. A beszélgetések többnyire politikai síkra terelődtek.
A norvég kormányfő elmondása szerint nyolc éve nem ült a volán mögött, ami a vezetésén meg is látszott: egyszer hibázott is, amikor az automata kocsit hirtelen lefékezte, mert a fékpedálról azt hitte, hogy az a kuplung.
„Azt hiszem az ország és a norvég taxik szolgáltatását igénybe vevők jobban járnak, ha kormányfő vagyok, nem pedig taxisofőr” ‒ válaszolta a miniszterelnök arra a kérdésre, hogy taxizna-e főállásban, ha elveszítené a közelgő választásokat.