„Az idő nagy úr, de az intézményi önérdek még nagyobb. A nácivadász szervezet mindenáron túl akarja élni történelmi létjogát. Amikor egy korszak megélői már csak mikroszkopikus részét teszik ki az élők közösségének, akkor azt a korszakot már végképp a múlt részének kell tekinteni. Ekként kell kezelni. Erre a kezelésmódra kell átállni. Ez az átállás a feladat. Nagy feladat. Ettől veszi el a figyelmet, az érdeklődést ez az anakronisztikus pótcselekvés.
Hét évtizednyire vagyunk már a vészkorszaktól. Pont ennyi idő telt el a magyar szabadságharc leverése, Haynau rémuralma és a Habsburg monarchia szétesése között. Képzeljük el, hogy 1918 őszén plakátokkal kezdik keresni a bresciai hiéna még életben lévő bűntársait...
A Wiesentahl Központ autentikus kritikusai Magyarországon is, Németországban is a vészkorszak elkötelezett kutatói, többnyire túlélők, áldozatok hozzátartozói. A mostani akció élkritikusa, Michael Wolffsohn is holokauszt-túlélők unokája. Úgy lenne rendjén, ha minden ügyben azok igyekeznének első renden megszólalni, akikről fel sem tehető, hogy csupán az övéik önérdeke vezérli őket.”