Előző héten még magánút volt az a bekötő út, ahol Bajnai Gordon Felcsútra kívánt eljutni. Ezen a héten már senki nem védte az utat, könnyedén lehetett elmenni az épülő stadionhoz, ahol egy biztonsági őr is csupán arra kérte meg a riportereket, hogy a vonalon belül ne tartózkodjanak. Az őr elmondta, hogy a vezetők nagyon odafigyelnek azóta, mióta lent járt Bajnai Felcsúton, és aki „kicsit olyanabb”, azt kirúgják. Sajnos azt nem fejtette ki, mit jelent az, hogy olyanabb.
A riporterek a labdarúgó akadémia parkolójában megtalálták azt az autót, amely követte Bajnai Gordon buszát.