Ennyit a tévhitekről: a fizetések terén is Magyarország mögött kullog Románia, Horvátország és Szlovákia
„Az euróövezeti értéknek a 70 százalékán állunk” – írta a szakértő.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) azt javasolja, hogy az Európai Parlament jogi és igazságügyi bizottsága kezdeményezzen lépéseket Viviane Reding Magyarországot érintő kijelentéseivel összefüggésben. A kisebbik kormánypárt szerint az egész Európai Unió radikális reformra szorul. Ezt Pálffy István frakciószóvivő mondta keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Kedden a Magyar Nemzet arról írt, hogy Viviane Reding igazságügyi biztos, az Európai Bizottság alelnöke az Angliában zárt ajtók mögött megrendezett Bilderberg-konferencián Magyarországról szólva arról biztosította az egybegyűlteket: „mindent megtesz a jövő évi országos választások eredménye legitimitásának gyengítése érdekében arra hivatkozva, hogy a szavazók a fülkékben sem merték kifejezni akaratukat”. Pálffy István értékelése szerint: ez súlyos, nyílt támadás a kormány, a legitim magyar parlament és általában a demokrácia egésze ellen.
A szóvivő kiemelte: átléptek egy határt, ami tűrhetetlen, ráadásul a hírek szerint ezt egy olyan uniós tisztviselő követte el, aki az alapvető jogok tiszteletben tartásáért is felel. Hozzátette: az Európa Tanácsban szintén felhívják majd a figyelmet a történtekre. Kitért arra is, hogy véleményük szerint azért a válságért, ami Európában van, a jelenlegi európai vezetés a felelős, és politikailag bebizonyosodott, hogy az európai intézmények egyoldalúan járnak el, amikor Magyarországról van szó. Társadalmilag nem élvez támogatást az unió, a bizottság tagjait „soha senki nem választotta meg”. Pálffy István hozzátette: ez az unió nem az, amit a kereszténydemokrata alapítók megfogalmaztak, ezért az unió radikális reformra szorul, „ez így nem mehet tovább”.
Ehhez szövetségeseket fognak keresni a néppárt tagjai, tagszervezetein keresztül, és az euroszkeptikusok között is – jelezte a szóvivő, hozzátéve: ők a nemzetek Európájában hisznek. Harrach Péter frakcióvezető úgy fogalmazott: „szeretjük az Európai Uniót, szükségesnek tartjuk, viszont megvédjük a hagyományos európai értékeket és vissza kívánjuk állítani az unió megtépázott hitelességét. A biztos fellépéséről azt mondta, ez nem csak egy szuverén ország elleni támadás, hanem az európai értékek súlyos megsértése, ami nem maradhat következmények nélkül”.