„Eleve utálom, amikor a politika rátelepszik a futballra. Tudom, hogy a pillanatnyi hírnévért és egy-két szavazatért bármire képesek a politikusok, de picit most messzire mentek a magyarok. Mi voltunk a legjobban felháborodva, amikor beköptek minket a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségnél. Most pedig Markó Attila RMDSZ-es parlamenti képviselő tette ugyanezt a Román Labdarúgó-szövetséggel.
A román szurkolók a Trinidad és Tobago elleni felkészülési meccsen huhogtak. Ezután a Romániai Magyar Demokrata Szövetség által alapított Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat, konkrétan Markó Attila levélben fordult a FIFA-hoz, amelyben felhívja a szervezet vezetésének a figyelmét a román pályákon tapasztalható rasszizmusra és a helyi szövetség hozzáállására. Miért kell ezt?