Sarokból, torokra
Az Integritás Hatóságról korábban e sorok írója is fanyalgott: az indulása egy agyrémnek tűnt, hogy az EU nyomásra az orbáni maffia belement egy maffiaellenes ügynökség létrehozásába.
Staudt Gábor úgy véli, a szerdai EP-vita ráerősített arra, hogy csak másodrendű tagok vagyunk az EU-ban, és a rajtunk számon kért jogelvek más esetekben nem fontosak. A Jobbik népszavazást szeretne arról, hogy milyen Európát szeretnének a magyarok.
A Jobbik véleménye szerint az Európai Unió kettős mércét alkalmaz és már annyira eltávolodott a saját alapelveitől, hogy az kérdésessé teszi, Magyarország ehhez az unióhoz csatlakozott-e – mondta szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Staudt Gábor. Az országgyűlési képviselő minderről az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülése kapcsán beszélt, amelyen a magyarországi alkotmányos helyzetről folytatnak vitát. A politikus kijelentette: a Tobin-ügy fájdalmasan rávilágít arra, hogy Viviane Reding uniós biztos „elképesztően cinikus módon” akár aktuálpolitikai ügyet is képes csinálni a két magyar gyerek halálából. A szerdai, európai parlamenti ülés pedig ráerősített arra, hogy az EU-ban „mi csak másodrendű tagok vagyunk és a rajtunk számon kért jogelvek más esetekben nem fontosak” – mondta.
A Jobbik tartózkodott az alaptörvény negyedik módosítása során, de az ügyben zajló vitákat belügynek tekintik, amelyeket a magyar parlamentben kell megoldani – mondta. Hangsúlyozta, határozottan visszautasítják a magyar belügyekbe való beavatkozást, amit a szuverenitás korlátozásának tekintenek. Hozzátette, hogy a Jobbik EP-képviselője, Morvai Krisztina a szerdai brüsszeli vitában rámutatott: „a magyar alkotmányosságért pontosan az az EU-bizottság aggódik, amelyik sorozatos önkényt alkalmaz”. Staudt végül közölte: azt szeretnék, ha a kormány népszavazást írna ki arról, hogy az emberek milyen Európát szeretnének. Alapvetően két irány látszik: a Jobbik által elutasított „Európai Egyesült Államok” vagy pedig a nemzetek együttműködésén alapuló nemzetek Európája.