Lesznek államilag finanszírozott helyek azon a tizenhat szakon is, amelyeken eredetileg csak önköltséges formában lehetett volna tanulni – erről állapodott meg Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája csütörtökön Budapesten.
Nagy Dávid, a HÖOK elnöke elmondta, a felvett hallgatóknak a 15-20 százaléka kaphat majd állami támogatást, és a bejutási küszöb magasabb lesz a többi szakra érvényes 240 pontnál – értesült a HVG.hu. Mint írják, valószínűleg a hallgatói szerződések feltételei is módosulni fognak, és a tavaly szerződőkre is már az új feltételek fognak vonatkozni.