Időzített bombát élesített a Fidesz, ami miatt szinte mindent elveszített

A politikai fegyverként használt pedofilellenes fellépés több kárt okozott 2024 és 2026 között a Fidesznek, mint amennyit 2021 nyarán a korabeli ellenzéknek.

A politikájában Orbán és a mögötte némán kussoló összes Fidesz-politikus antiszemita és rasszista.
„Orbán pártja azokat a »magyar embereket« szólította fel a fent idézett módon – »Ne hallgassatok [a zsidó] Ron Werberre« –, akik történetesen egy Fidesz-prominens újságíró épeszű országban eltűrhetetlen cigányozása miatt tiltakoztak. Az a helyzet, hogy a Fidesz semmivel sem kevésbé uszít a cigányok ellen, mint a Jobbik. A gyilkosok pártfogásával vádolni azokat, akik épp az ellen tiltakoznak, hogy a Bayer nevű fideszes pofozógép ne azonosíthassa a cigányokat, de még a »jelentős részüket« sem a cigány származású gyilkosokkal – vagyis azt állítják: a gyilkos rossz, ezért nem szabad azonosítani vele azt, aki nem rossz, pusztán azon az alapon, hogy van egy közös nevezőjük, tudniillik ugyanahhoz a népcsoporthoz tartoznak –, ez ugyanaz a hazug és embertelen állítás, mint amit a Jobbik bármelyik menetelésén vagy szónoklatában előad. Csak éppen a Fidesz a sunyi és csavaros változatot szereti.
(...)

Tessék végre tudomásul venni: tökéletesen érdektelen, hogy magánhasználatra Orbán Viktor vagy pártjának és kormányának bármelyik tagja antiszemita és rasszista-e. A politikájában Orbán és a mögötte némán kussoló összes Fidesz-politikus antiszemita és rasszista. Magyarországot egy olyan ember és egy olyan párt vezeti teljhatalommal, amely intenzíven aljasságra idomítja a saját országát és a saját népét. Ez pedig mindannyiunkra nézve szégyenteljes és eltűrhetetlen botrány.”