Cameron: Nagy-Britanniának nem érdeke kilépni az EU-ból

2013. január 14. 11:22

A brit miniszterelnök szerint ugyanakkor újfajta egyezséget kell elérni Brüsszellel, és meg kell adni a brit választóknak a lehetőséget arra, hogy erről véleményt nyilvánítsanak.

2013. január 14. 11:22

Nagy-Britanniának nem áll érdekében, hogy kilépjen az Európai Unióból, de „újfajta egyezséget” kell elérnie Brüsszellel az EU-hoz fűződő viszonyrendszeréről, és a brit választóknak meg kell adni az esélyt, hogy erről véleményt nyilvánítsanak – mondta hétfőn David Cameron brit miniszterelnök.

Cameron a BBC rádiónak nyilatkozva kijelentette: Nagy-Britannia „természetesen nem omlana össze” az EU-n kívül sem, de kereskedőnemzetként azt diktálják érdekei, hogy az uniós egységes piac része maradjon. Az interjúban a konzervatív párti kormányfő ugyanakkor kijelentette: bízik abban, hogy egyezségre tud majd jutni az EU-val az új viszonyrendszerről és ehhez fogja kérni a brit választók „beleegyezését”.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ciseaux
2013. január 14. 14:58
Nagy Britanniának persze, hogy nem érdeke kilépnie az EU-ból, rájuk nem vonatkozik Maastricht, a Lisszaboni Szerződés, a Schengen-i "határok", a kereskedelmi, mezőgazdasági, halászati direktívák, és nem az Euro-.zóna tagja. De Gaulle anno kétszer is megvétózta a tagságukat, mert szerinte N.B. nem más, mit egy amerikai csatahajó Európának szegezve (az is). No, annak azomban minden értelme és előnye meglenne, ha az EU zárná ki Nagy Britanniát, és korlátozná a City pénzügyi egyeduralmát (az EKB felügyeletének létrehozásával)...Aha! Összedőlne az USA, az Inter-szoci EU uralom is? Pedig Európa az lehetne, aminek álmodják még néhányan.
bookmark
2013. január 14. 14:14
Cameron nem az angol lakosság hanem a saját globalista véleményét mondja el. Tessék összehasonlítani Nigel Farage véleményével és a kb 20 millió bolgár és román (nagyrészt roma) schengeni belépésére adott reakciókra és Cameron igen egyedül fog állni az EU-ban való maradás mellett. Az angolok nem akarnak több EU-s immigránst beengedni és 1 nap munka után teljes ellátást biztosítani. Szóval, hátrább az agarakkal.
KannibálTatárÚr
2013. január 14. 12:47
Új alapokra kell helyezni az EU-t, amely az egyenjogúságon alapul. Míg vannak kiváltságosok, akiknek a tejfel jut, míg másoknak - kevésbé egyenrangúaknak - csak a savó, addig nem lehet számítani az EU tartós létével.
Kvasztics Fedor
2013. január 14. 12:20
Valóban, el kéne kezdeni az Európai Únió újragondolását. Nem Cameron lesz az utolsó, aki ezt mondja.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!