Alkotmányról alkotmányra

2013. január 03. 15:47

A Fidesz-KDNP után az MSZP és csatolt szervei is megváltoztatnák a játékszabályokat.

2013. január 03. 15:47
Lakner Dávid
Teadélután

„Ha nincs kétharmad, nincs alkotmány, ha van kétharmad, nincs konszenzus. Persze, igazából lehet ezt bonyolítani is, például egy, a folyamatot legitimáló népszavazással – de azt is látni kell, hogy egy kis többséggel elfogadott alkotmány ugyanúgy nem lenne az egész magyarságé, ráadásul a parlamenti pártok között feszülő árkok sem szűnnének meg tőle.

A legkevésbé pedig épp arra van szükség, hogy a Fidesz-KDNP után az MSZP és csatolt szervei is megváltoztassák a játékszabályokat, hogy aztán újra azok értelmezésén rágódjunk négy évig, a pályán közben fikarcnyi előrelépést sem abszolválva. Persze, eközben ringathatják magukat abba a hitbe demokratáék, hogy ők széleskörű egyeztetéssel jutottak el a végeredményig: csak éppen attól még, hogy a szocialista pártból kivált DK, az MSZP volt miniszterelnökének nevével fémjelzett Együtt 2014 (akiket itt az MSZP volt igazságügy-minisztere, Bárándy Péter képviselt) és a Mesterházy-párt megbeszéli néhány noname szervezetecskével, hogy újra kéne fogalmazni az alkotmányt, attól még ebbe a társadalom nagy része ugyanúgy nem kerül bevonásra (és akkor itt még nem is csak a jobboldalról van szó).”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 137 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soma
2013. január 03. 19:52
A demokraták már kínjukban alkotmányoznának. Molnár Csabi volt is akkora hülye, hogy elmagyarázta, semmiképpen nem tudnának alkotmányozni, mert nem lesz kétharmaduk. Ugyanis: Ha a Fidesz nem szavazza meg a "javaslatot", akkor nem tudnak mit tenni. Amúgy meg: Remélem, továbbra is ezt a stílust nyomják, a Jobbikkal együtt sem tudnak kormányt alakítani. Az országnak meg jönne a katasztrófa, mert az is SZDSZ-irányítású kormány lenne.
Akitlosz
2013. január 03. 19:50
Magyarországon olyan alkotmány nem lesz, amelyikkel valamennyi parlamenti párt egyetértene, vagy az összes választópolgár, bár őket sohasem kérdezik. Tehát vagy a többség hoz alkotmányt, vagy nincsen alkotmány. Ha a többség elégedett (lenne) ebben az országban már jó (lenne). Ha az a cél, hogy egy alkotmány sokáig érvényben maradjon, akkor egyszerűen sokáig a hataolmban kell tartanai azokat az erőket, akik azt az alkotmányt elfogadták. Más tisztességes módszer nincsen, nem lehet "kőbe vésni" az alkotmányt, nem szabad megvonni az utókortól, a következő generációktól azt a jogot, hogy ők is eldönthessék milyen alkotmányos országban akarnak élni. Mi sem örülnénk neki, ha I.István törvényei szerint kellene ma élnünk. (Aki nem megy misére, vagy csak nem viselkedik ott jó keresztényként őt minimum jól megverik, s ez még a legenyhébb retorzió.)
egysegelem
2013. január 03. 18:56
Na, most elmegyek futni, de masfel ora mulva jovok. :)
egysegelem
2013. január 03. 17:39
Te latom nem erted, vagy nem akarod erteni, micsoda hatalmas gesztus az, amikor az embernek joga van valamit megtenni, es azt mondja a masik beleegyezese nelkul nem teszem. Nyilvan azert nem akarod erteni, mert ebbol Orban es a mostnai Fidesz, nagyon csufosan jonne ki, hogy a volt komcsi meg mindig komolyabban vette a demokraciat, mint Orban. Es az ezzel valo szembenezes es az ebbol fakado kognitiv disszonancia megakadalyoz benne, hogy szembenezz vele. Sajnalhatod.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!