MSZP: Negyedik köztársaságot!

2012. november 15. 12:32

Az MSZP szerint 2014-ben a negyedik magyar köztársaságot kell létrehozni, mivel Orbán Viktor miniszterelnök miatt a harmadik köztársaságnak vége van.

2012. november 15. 12:32

Horváth Csaba, az MSZP alelnöke csütörtökön Budapesten tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, pénteken lesz 94 éve annak, hogy az első köztársaságot kikiáltották, és azóta három olyan személy volt a történelemben, aki a demokrácia ellensége volt: Horthy Miklós, Tisza István és „legújabban” Orbán Viktor. Ők olyan politikát folytattak, amely a kirekesztésre, visszafordulásra, demokrácia intézményeinek felszámolására, a sajtószabadság korlátozására, a bírói döntés befolyásolására törekedett – mondta.

Az ellenzéki politikus szerint elfogadhatatlan, hogy a demokráciának ismét vége van, emiatt pénteken az Egyetem téren több szervezet is demonstrálni, illetve emlékezni fog. Horváth Csaba azt mondta, 2014-ben széles társadalmi szövetségben hozzák majd létre a negyedik köztársaságot. Az MTI azon kérdésére, hogy ez az Együtt 2014-gyel történő együttműködést jelenti-e, az alelnök azt mondta, mindazon demokratikus pártok és szervezetek szövetségére gondol, akik hisznek a szabadság eszméjében.

Steiner Pál képviselő a megmozdulással kapcsolatban azt mondta, az eseményen felszólal Kónya Péter, az Együtt 2014 egyik alapítója. Szerinte bár Orbán Viktor az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult jogot, elfelejtette, mi a jogállam.

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
puszika
2012. november 15. 16:18
Horvát Csaba meg Steiner????????
nisz
2012. november 15. 15:07
Horváth elvtárs! Leírt hülyeségeire nem szükséges reagálni. Leírt bunkóságaira sem, egy kivétellel: "pénteken lesz 94 éve annak, hogy az első köztársaságot kikiáltották, és azóta három olyan személy volt a történelemben, aki a demokrácia ellensége volt: Horthy Miklós, Tisza István és „legújabban” Orbán Viktor." Tisza Istvánt, 1918 október 31-én meggyilkolták. Temetésére Károlyi Mihály elvtárs koszorút küldött, amelyet a gyászolók egyetértése mellett azonnal szemétbe dobtak...
korona
2012. november 15. 15:07
SOHA TÖBBET KÖZTÁRSASÁGOT !!! Kipróbáltatták velünk. Bár, nem akartuk. Még mindig azokban a környezetekben élünk, amit a királyságban épített a magyar nemzet. Azonnal felismerhető az, ami a köztársaságban épült, készült, azokat, akiket neveltek a maguk hasznára, ami haszonnal nem tudtak mit kezdeni, mert nem értettek a vagyon gyarapításához. Szégyelnünk kellene az eddigi ránk erőszakolt (oktrojált) köztársaságokat! Éljen a Magyar Királyság !!! Örökre !!! Mindengy, hogy Habsburg vagy választott, csak köztársaság NE LEGYEN TOVÁBB és SOHA!
füst
2012. november 15. 14:53
100 vasutat, ezeret! Köztársaságból is amennyit csak lehet. Ne elégedjünk meg ennyivel, elvtársak!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!