Lavinát indítottak el Németországban, tovább dagad a botrány (VIDEÓ)
Egyre több német tornász számol be étkezési zavarokról, lelki terrorról, megalázásokról és fizikai bántalmazásokról.
A berlini Admiralspalastban mutatja be pénteken Raoul Wallenbergről szóló darabját a szekszárdi Magyarországi Német Színház (Deutsche Bühne Ungarn – DBU).
A produkciót a berlini magyar nagykövetség hívta meg a német fővárosba, Ernst Pichler kétrészes drámáját az Admiralspalast stúdió színpadán, zártkörű előadáson mintegy négyszáz fős közönség előtt játsszák – mondta el Frank Ildikó, a DBU igazgatója.
A Raoul Wallenberg - Végjáték Lubjankában című darabot, amelyet az osztrák szerző a szekszárdi német teátrum számára írt, a DBU és a salzburgi Theater (Off)ensive közös produkciójaként tavaly októberben mutatták be Szekszárdon Alex Linse rendezésében. A drámát azóta hússzor vitték színre a magyar és az osztrák városban.
A határozott brechti dramaturgiával készült darab Wallenberg szovjet fogságban töltött időszakáról szól. Az 1944-ben budapesti zsidók ezreit megmentő svéd diplomata halálát középpontba állító mű – amelynek látomásos történelmi kulisszái között megjelenik Sztálin, Molotov, Hitler és a zsidók deportálását irányító Adolf Eichmann is –, a három szerepet alakító Detlef Trippelnek és a címszerepet játszó Andreas Peernek bravúros színészi játékra ad lehetőséget.
A két színház első koprodukciójából értékes darab született – mondta Frank Ildikó, aki áttörésnek nevezte, hogy meghívást kaptak Németország egyik legrégebbi és legismertebb teátrumába. A darabot, amelyet 2012 májusában Szekszárdon a budapesti német nagykövetség támogatásával felújítva adtak elő, a pénteki bemutatón berlini színházi szakemberek is megtekintik – tette hozzá.