A berlini tüntetést a németországi örmények központi tanácsa (ZAD) – a németországi örmény közösségeket összefogó szervezet – és a népirtások feltárásáért küzdő német szervezet, az elismerés munkacsoport (AGA) szervezte. A résztvevők közül többen transzparenseket tartottak a magasba, ezeken egyebek mellett az állt, hogy „az örmények bocsánatkérést várnak Budapestről”, és „Magyarország megsérti az európai alapértékeket”, illetve „Európához tartozik még Magyarország?”.
Tessa Hofmann, az AGA vezetője beszédében hangsúlyozta: fel kell állítani egy független testületet a kiadatási ügy kivizsgálására. A mintegy másfél órás, békés tüntetés szervezői arról tájékoztattak: a berlini demonstráció mellett a müncheni magyar főkonzulátus előtt is tüntetést tartanak. Azat Ordukhanyan, a ZAD elnöke kijelentette: „Nem az örmény néppel évszázados barátságban álló magyar nép ellen, hanem a budapesti kormány ellen tüntetnek”.