Ravatalozó

2012. június 08. 07:26

Amennyiben ezermilliárdos pénzesőre számítunk évente Brüsszeltől, eleget kell tennünk az Európai Unió által támasztott normáknak, szabályoknak.

2012. június 08. 07:26
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

„A szakértői vélemények szerint a még rendelkezésre álló uniós pénzek fele bent ragadhat. Pedig a nagy állami fejlesztési programok anyagi hátterét – Új Széchenyi-terv, Darányi-terv – kizárólag a brüsszeli forrásokra alapozták. Éppen ezért is elégtelen az elmúlt két év produkciója, csakúgy, mint a 2007–2010-es időszaké.

Nem ártana eltűnődni azon, hogy a magyarországi pályázati lehívási rendszer miért nem működik. Miért nem vált EU-konformmá – ha már tagjai vagyunk a közösségnek – Magyarország közigazgatása? Hol vannak az unió alapegységei, a régiók?

Amennyiben ezermilliárdos pénzesőre számítunk évente Brüsszeltől, eleget kell tennünk az Európai Unió által támasztott normáknak, szabályoknak. Szó sincs gyarmatosításról, pénzszivattyúról ezen a téren sem, miután szuverén országok szuverén akaratuk alapján döntenek arról, hogy lemondanak szuverenitásuk egy részéről – egységben az erő elve alapján.

Továbbra is csak remélhető, hogy a Miniszterelnökség új, uniós része nem kurucos »hódítással«, hanem felismert érdekek alapján próbálja megközelíteni az uniós párnacihát. Vagy az eddigi »betonba öntés« helyett végképp eltemethetjük a maradék uniós pénzeket.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zozonagy
2012. június 09. 09:04
A szabályoknak ,főleg a brüsszelieknek csak a buzigyerekek akarnak megfelelni meg a jótanuló-jósportoló szerző.
KannibálTatárÚr
2012. június 08. 08:58
..."szuverén országok szuverén akaratuk alapján döntenek arról, hogy lemondanak szuverenitásuk egy részéről"... Egy szuverén ország amely lemond szuverén jogairól, már nem szuverén ország. Egy demokratikus ország, amely lemond demokratikus jogairól már nem demokratikus ország. A közös piac azért volt sikeres, mert a szükségleteknek megfelelően hoztak határozatokat, nem kényszerítették a tagokra a szuverenitásról való lemondást. Ma az EU-nak nagyon sok olyan rendelkezése, hosszú dőre érvényes egyezsége van, amely némely tagállamnak rendkívül előnyös, a többségnek viszont hátrányos. Akiknek előnyös, azok vallják azt a nézetet, mint a cikk szerzője. Ha folyamatos egyezségeken alapuló változások lennének aZ EU működésében, a hátrányosan érintett országok (tkp. a keletiek és déliek) kiharcolhatnák, hogy az EU működési elvei mindenkinek előnyösek legyenek.
tarackos
2012. június 08. 08:48
"Továbbra is csak remélhető, hogy a Miniszterelnökség új, uniós része nem kurucos »hódítással«, hanem felismert érdekek alapján próbálja megközelíteni az uniós párnacihát." Csaba, a remény hal meg utoljára! Sajna egy triplabóvlis oligarcha-csapat nem sok reményre ad okot de hátha...
holnaPinap
2012. június 08. 08:36
nincsenek régiók, sokéves lefutott sztori. bevált történelmi (vár)megyéink voltak, harmada ma is hazánkban van. ebből főzünk csabikám meg kell értened.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!