Varga: A kazah térség felértékelődik Magyarország számára

2012. május 03. 16:00

Varga Mihály szerint a magyar kormánynak érdemes a kazah gazdasági kilátásokat feltérképeznie, és Kazahsztán is kiemelt stratégiai partnerének tekinti Magyarországot.

2012. május 03. 16:00

Felértékelődik Magyarország számára a kazah térség – jelentette ki Asztanában Varga Mihály, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, aki szerint ezt jelzi, hogy csütörtökön népes magyar kormányzati-üzleti delegáció érkezett az ázsiai országba. Emlékeztetett: a kétnapos látogatás idején egyebek mellett üzleti fórumot tartanak, amelyen felszólal Orbán Viktor magyar és Karim Maszimov kazah miniszterelnök is, és gazdasági megállapodásokat írnak alá. A magyar-kazah kormányközi gazdasági együttműködési bizottság csütörtöki ülésével összefüggésben Varga arra hívta fel a figyelmet, hogy az elmúlt hét évben e térség bruttó hazai terméke megnégyszereződött, ezért a magyar kormánynak érdemes a kazah gazdasági kilátásokat feltérképeznie.

Kazahsztán Magyarországot kiemelt stratégiai partnerének tekinti – mondta, hozzátéve, hogy volt olyan év, amikor a kazah-magyar árukapcsolatok több mint félmilliárd dollárt értek el, bár most, a válság idején ez kissé visszaesett. A lehetséges együttműködési területek között említette a gyógyszeripart, a mezőgazdaságot, valamint az olaj- és gázipart. Megjegyezte, éppen a mostani kazah látogatás idején írják alá egy olyan közös cégnek az alapító dokumentumát, amely mezőgazdasági kultúrákat alakít majd ki Kazahsztánban magyar szakemberek segítségével.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ez lehet Orbán Viktor győzelmi terve: kiszivároghattak a legfontosabb részletek (Videó)

Ez lehet Orbán Viktor győzelmi terve: kiszivároghattak a legfontosabb részletek (Videó)
Tovább a cikkhezchevron

Azzal a kormányátalakítással kapcsolatos kérdésre, miszerint tudja-e már, hogy ő marad-e a posztján vagy máshová kerül, Varga Mihály azt válaszolta: „mindennek eljön a maga ideje; a miniszterelnök nyilván amikor ilyen döntéseket meghoz, akkor közli ezt nemcsak az érintettel, hanem a nyilvánossággal is”.

 

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mandinerer
2012. május 03. 23:44
A Jobbik is ezt mondja már egy ideje...
Válasz erre
1
1
HSL
2012. május 03. 22:49
türkmenisztánt se felejtsük ki és észak koreát sem ártana fölértékelni
Válasz erre
0
2
kjkj945
2012. május 03. 20:11
http://www.vg.hu/vallalatok/energia/tovabbi-250-millio-dollart-fektet-be-a-mol-kazahsztanban-374327
Válasz erre
0
0
=nessuno=
2012. május 03. 19:50
Kelet, kelet...mekkora bosszút állunk az EU-n.:)))
Válasz erre
0
2
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!