Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A PestiSrácok.hu tényfeltáró blog cikke szerint kérdéses, hogy a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum által 28 millió forintért megvásárolt, A kis Jeanne című festmény valóban Munkácsy Mihály alkotása-e. A blog több olyan bizonyítékot szedett össze, amik arra utalnak, hogy az a festő egyik tanítványának műve.
2007-ben egy titokzatos svájci öregúr egy ismeretlen festményt kínált eladásra Békéscsaba nagy büszkeséggel számon tartott szülöttje, Munkácsy Mihály életművéből. A megvásárláshoz szükséges több mint 28 millió forint közadakozásból gyűlt össze. Az ország egyik legelismertebb szaktekintélye állapította meg, hogy a felbukkant festmény eredeti, az ilyenkor szokásos alapos műszeres vizsgálat azonban elmaradt. A kis Jeanne azóta a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum tárlatát gazdagítja, ám a PestiSrácok.hu írása szerint alighanem Munkácsy korábbi tanítványa képe előtt mereng a helyi közönség.
A kérdéses festmény bal alsó sarkában az A. Chardin szignó olvasható, ami a blog szerint nem mást takar, mint Arthur Chaplint, egy volt tanítványt. A blog kutatásai alapján arra jutott: elképzelhető, hogy a svájci Alexis Brasseur egy 1997-es párizsi aukción jutott az akkor még A. Chardin neve alatt árverezett festményhez.