Egy mondat a zsarnokságról

2012. január 25. 07:26

Immár végképp terhes és fullasztó a cinizmusával a hajdani, „puhá”-t is fölül(illetve alul)múló, sorsokat rontó, gazdasági tébolyt is jelentő, immár nemzettipróvá lett, kiteljesedett, sajátos diktatúra.

2012. január 25. 07:26
Nagy Bandó András
Népszava

„A maguk közt »magyarok«-nak, kizárólagosan magyaroknak nevezett és gondolt, mintegy 2-3 millió, minden létező pozícióba bedugdosott, elhelyezett és kinevezett, Tisza Kálmán mamelukjait mintázó, talpnyalóvá züllesztett, ennél többre hivatott magyar állampolgáron kívül él itt még egy néhánymilliós, nem föltétlenül szocialistából vagy liberálisból álló, egyébként magyar (mi is lehetne más?) sokaság, melynek számára immár végképp terhes és fullasztó a demokrácia leple alatt, arra hivatkozva fölépített, egyre zavaróbbá, undorítóbbá, gyalázatosabbá, hazugabbá és aljasabbá lett, cinizmusával a hajdani, »puhá«-t is fölül(illetve alul)múló, sorsokat rontó, gazdasági tébolyt is jelentő, immár nemzettipróvá lett, kiteljesedett, sajátos diktatúra.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 259 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
torresG4
2012. január 26. 01:15
nagy bandó andrás, a háromnevú zsidó, kádár neveltje volt, mert nem akart falazni és maltert keverni....a fizikai munka rémes!!!
1120
2012. január 26. 00:45
Először is:kultúrember nem ír a Népszavába, ahogy nem szarik az asztal közepére se társaságban. Te is felülről kezdtél öregedni, Banó... kár érted. Megpróbállak elfelejteni. Remélem sikerül. Szevasz.
torresG4
2012. január 26. 00:05
andrás! valaha, te voltál a keleti blokk magyarisztánjának második legjobb humoristája, ma is az vagy, amivé tett a puha diktatúra....nem szokványos ez a kontraszelektált sikertörténetnek titulált pálya, amikor a tanult szakmáját megtagadó proli kőműves a puha diktatúra vörös dolmányán gombként díszeleg...mint humorista...
Faqtya ezredes
2012. január 26. 00:02
Előszeretettel citálják Illyést mostanában a komonisták. Pedig: Helyzetét jól jellemzi az 1951. áprilisi első írókongresszus, ahol az elsők között kapott szót egy pályakezdő, aki számonkérő hangon, bátran bírálta a „hallgató” költőt: „az egész dolgozó nép nevében mondhatom, csalódtunk Illyés Gyulában”. Illyés ugyan zseniális másnapi válaszával kivágta magát, de záró előadásában Révai nem volt vele továbbra sem megelégedve. A változás Illyés helyzetében 1952-ben következett be. A Nemzeti Színház május 22-én bemutatta az Ozorai példát, s ennek a műnek már lelkes a fogadtatása. Ugyanezen év novemberében az ötvenedik születésnap ad alkalmat a „fejlődés” elismerésére.[97] Majd hamarosan a Fáklyaláng bemutatója. Mi lehet e hirtelen változás mögött? Illyés mindössze annyit tett, hogy megírta első történelmi drámáját. Révaiéknak pedig már igencsak kényelmetlen lehetett az írófejedelem meghódíthatatlansága, s ezért úgy tettek, mintha Illyés változott volna meg előnyösen, nem pedig az ő véleményük.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!