Magyar, Márki-Zay és a többiek – mutatjuk Havas Henrik „favoritjait”
Az író, újságíró többször is kijelentette, hogy hajdan „MDF- és Antall-szimpatizáns volt, de azóta sajnos magára maradt.
Az alkotmányügyi bizottság úgy döntött, egyelőre nem alakíthat frakciót a Demokratikus Koalíció. Az MSZP-ből kilépett képviselők így leghamarabb hat hónap múlva hozhatják létre saját képviselőcsoportjukat. Molnár Csaba az ülés után leszögezte, a döntés ellenére frakciónak tekintik magukat, és úgy is fognak dolgozni - írja az Origo.
Az alkotmányügyi bizottság ülésen Molnár Csaba arról beszélt, hogy szabályosan alapították meg frakciójukat. A Demokratikus Koalíció frakcióvezetője azzal érvelt, hogy 1996-ban a korábbi MDF-esekből alakult MDNP-s képviselők is frakciót alapíthattak a parlamentben. A kormánypárti Rubovszky György szerint a mostani egészen más helyzet, mert akkor a két párt szétvált, most pedig - amint azt Mesterházy Attila is leszögezte -, a tíz képviselő kilépett a pártból.
Az MSZP-s Harangozó Tamás szerint a szocialista frakció nem szűnt meg, és nem vált szét, frakciószabályzatuk szerint pedig a kilépésen és a kizáráson kívül máshogy nem lehet távozni a képviselőcsoportból. Szerinte a bizottsági ülés, illetve a két határozati javaslat csak színjáték, ezért az MSZP képviselői nem szavaznak a kérdésben. A Demokratikus Koalíció frakcióalakítási kérelmét a jobbikos és a kormánypárti képviselők végül elutasították. Az LMP-s Schiffer András nem volt jelen.
Molnár Csaba az ülés utána azt mondta, a döntés ellenére frakciónak tekintik magukat, és így dolgoznak. Hozzátette: őket „nem a fénymásoló gépek és az irodák” érdeklik; meggyőződésük szerint szeretnének politizálni - számol be az alkotmányügyi bizottság ülésén történtekről az Origo.