A két személy egy ötven éves, szívbeteg nőnél lakhatott 15 ezer forintért. A trió rendszeresen együtt italozott, olykor az áldozat szívgyógyszerére is ittak, amivel napokra kiütötték magukat. Később csatlakozott hozzájuk a későbbi (feltételezett) gyilkos, aki egy italozás során az ital és a gyógyszer hatása alatt késsel átvágta a házigazda torkát, majd elvitte óráját, mobilját, ezer forintját és rokonaihoz menekült, ott kimosták véres ruháit, a cipőjét elásták. Még elfogásakor is bódult volt a gyógyszerre megivott alkohol miatt, ezért csak két nappal később sikerült kihallgatni - írja a lap.