Kedves Naplónk!
Volt korábban olyan érzésed, hogy nem mehetsz el valahova, nem nézhetsz meg valamit, vagy nem olvashatsz el egy cikket, esetleg könyvet? Nekünk volt.
Szalai Annamária szerint, miközben „nagyon nagy ricsaj” a médiatörvény kiterjesztett hatálya miatt, a civil szervezetek szeretnék, ha az még tovább terjeszkedne.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke szerint a médiatörvény a korábbi szabályozásnál több lehetőséget ad a közösségi értékek védelmére. Szalai Annamária erről szerdán azelőtt beszélt, hogy Gerberné Farkas Zsuzsannától, a szervezet elnökétől átvette a Magyar Asszonyok Érdekszövetségének petícióját. A nyilatkozatban 66 civil szervezet biztosítja támogatásáról a médiatörvényt, ugyanakkor azonnali, határozott intézkedéseket sürgetnek a családok, a nők és a gyermekek érdekeinek védelmében, a médiában tapasztalható erkölcstelen tendenciákkal szemben.
Az NMHH elnöke a találkozón elmondta: sokszor tapasztalják, hogy egyes médiumok tudatosan rombolják a közösség értékeit. Hangsúlyozta, hogy a médiahatóság feladata nemcsak a jogsértések miatti eljárás, hanem az is, hogy jelezze a médiaszolgáltatóknak, „meddig mehetnek el és feszegethetik a határokat”, illetve ösztönözheti a közösségi értékeknek megfelelő műsorok készítését.
A találkozón Illéssy Mátyás plébános, az Összefogás a Magyar Családokért Országos Egyesület vezetője azt kérte, hogy az alapvető erkölcsi értékeket megkérdőjelező, „aberrált, deviáns” internetes tartalmakhoz való hozzáférést korlátozzák, a médiatanács pedig lépjen fel az egyházat súlyon sértő honlapokkal szemben. Szalai erre úgy reagált: miközben „nagyon nagy ricsaj” tapasztalható, amiért a médiatörvény hatálya a korábbinál tovább terjeszkedik, civil szervezetek részéről rendre elhangzik az az elvárás, hogy még tovább terjeszkedjen. Vannak azonban olyan médiaszolgáltatások, amelyekkel kapcsolatban a médiatanácsnak nincs jog eljárni.