„Az oláh cigányzene nemcsak a táncolásról és a bulizásról szól” – húszéves fennállását ünnepelte a Romengo zenekar
Gálaműsorral ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját a Romengo zenekar.
Idén klasszikus darabokat tűz műsorára a Nemzeti Színház - mondta Alföldi Róbert főigazgató a Magyar Narancsnak. Alföldi nem kíván önként távozni az intézmény éléről, a Jobbik decemberi tüntetését pedig megdöbbentőnek és félelmetesnek nevezte.
Alföldi Róbert a Magyar Narancsnak elmondta: a nézőkért nagyon meg kell küzdeni, amikor az emberek figyelméért valóságshow-kkal kell versenyt futni. A Nemzeti Színház főigazgatója nem tud azonosulni azzal a felfogással, amely megélhetési okokból a szélesebb közönséget célozza meg, és feladja a fontos színházi műhely-szerepet. Alföldi szerint 2010 még nehezebb év volt, mint az előző, hiszen akkor már egy közösen eltöltött év után kellett a társulat tagjairól nehéz döntéseket hoznia. A személyét ért kritikákról és arról, hogy mi történt volna vele, ha ezek hatására elbocsátják, azt mondta: még az újrakezdés ötlete is felmerült benne.
Alföldi elmondta, a színház éléről önként nem kíván távozni. „Megrendültem... Ott állni (az erkélyen a sötétben), nézni, hallgatni - az megdöbbentő volt. És félelmetes. Mert egyszer csak érzem, hogy kicsi vagyok” - számolt be a főigazgató az ellene szervezett jobbikos tüntetésről.
Idén főként klasszikus darabokat tűz műsorára a Nemzeti Színház: a 2011/2012-es évadban kilenc darabot terveznek bemutatni, többek között G. B. Shaw Szent Johannáját, Shakespeare Hamletjét, amelyet az igazgató maga rendez, valamint Moliére A fösvényét és Sütő András drámáját, az Egy lócsiszár vasárnapját. Alföldi reméli, hogy „az évadtervet látva az is felkapja a fejét, aki eddig túl sokszor hallotta, hogy kísérletező rétegszínház vagyunk”. A főigazgató közölte, a költségvetés-csökkentés ellenére sikerült elkerülniük, hogy hiányt halmozzonak fel 2010-ben, a nézőszám pedig 2009-hez képest tízezerrel nőtt.