Megsemmisítené a „liberális fasizmust” a grúz kormányfő
Kobakhidze élesen támadta a kormányellenes tüntetéseket.
Tüntetők ezrei gyűltek össze vasárnap Kairó központjában, követelve Hoszni Mubarak államfő lemondását. Rendfenntartó erők hiányában a lakosok szerveznek önvédelmi csoportokat a fosztogatók ellen. Tüntetők egy része a fosztogatóktól védi az Egyiptomi Múzeumot. Lezárták a Kairó-Alexandria autópályát, utasok ezrei vesztegelnek a reptereken.
A hadsereg által ellenőrzés alá vont Kairóban vasárnapra ostromállapot alakult ki. A rendőrök eltűntek az utcákról, helyi lakosok önvédelmi brigádokat alakítva maguk járőröztek. Ismét lángokban állt a kormányzó Nemzeti Demokrata Párt kairói székháza, de tűzoltót sehol nem lehetett látni. Sokan fosztogattak az épületben, bútorokat és számítógépeket elhurcolva az irodákból - írja a Népszabadság
Pánik tört ki, amikor világossá vált, hogy a lakosok csak önmagukra számíthatnak a fosztogató bandák ellenében. A fáraók kincsét őrző Egyiptomi Múzeumot ugyanakkor nemcsak katonák, hanem tüntetők százai is védték. A hadsereg közölte, hogy a törvényt sértőknek hadbíróság előtt kell felelniük tetteikért. Az ország börtöneiből köztörvényes rabok szöktek meg: el-Fajjúm városban legalább ötezer bűnöző tört ki a börtönből, és megölték a biztonsági szolgálat vezetőjét, Muhammed Batran dandártábornokot. A hadsereg lezárta a Kairót és Alexandriát összekötő autópályát. Alexandriában fosztogatók titkosügynöknek adták ki magukat, és így akartak kirabolni egy bankot, de a kísérletük kudarcba fulladt.
Gazdag egyiptomi és arab üzletemberek sorra hagyják el Egyiptomot családjaikkal együtt. A kairói repülőtéren utasok ezrei vesztegeltek, mert a menetrend szerinti járatok egy részét törölték, vagy késtek a kijárási tilalom miatt. Leállhat a turizmus., amely elemzők szerint Egyiptom bruttó hazai termékének több mint 11 százalékát adja. Hurgadában és Sarm-es-Sejkben azonban teljesen nyugodt a helyzet, egyetlen turista sem kérte, hogy előbb haza mehessen - olvasható a Népszabadságban.
Frissítés: Emelkedett a halálos áldozatok száma. Százötven tüntetőt öltek meg péntek óta Egyiptomban. Nem tud már élőben közvetíteni az al-Dzsazíra Egyiptomból, a hatóságok leállíttatták a műsort. Ellenzéki csoportosulások szövetsége közös állásfoglalást ad ki, amelyben azt kérik Mohamed el-Baradeitől, hogy alakítson átmeneti kormányt, oszlassa fel a parlamentet, és fogalmazzon meg egy új alkotmányt, amely lehetővé teszi az egyiptomi emberek számára, hogy szabadon válasszák meg parlamenti képviselőiket, és legitim elnököt válasszanak.
Rendőrök és a múzeum őrei dúlták fel és fosztották ki Kairóban az Egyiptomi Múzeumot, állította a Der Tagesspiegel német újságnak Vafaa asz-Szádik, az ókori művészet egyedülálló gyűjteményének korábbi igazgatója. Egy kairói tüntető szerint is nagyrészt álruhás rendőrök a fosztogatók. Vasárnap délután vadászgépeket láttak elrepülni, majd visszafordulni a tüntetők bázisául szolgáló Tahrír tér felett, és egy katonai helikopter is leszállt a közelben.