Pert indít a 444 ellen a Miniszterelnökség
Gulyás Gergely ragaszkodik a magánélet legszigorúbb védelméhez.
A Frankfurter Rundschau csütörtöki kiadásában az osztrák Hans Swoboda, illetve Werner Hoyer német külügyminiszter-helyettes kritizálták a magyar médiatörvényt. Martonyi János szerint a bírálók egy része el sem olvasta a sajtótörvényt. Szijjártó Péter közleményben hangsúlyozta: a külföldi vélemények csupán félelmeket és fenyegetőzéseket tartalmaznak.
Werner Hoyer, a német külügyminiszter helyettese a Frankfurter Rundschau csütörtöki számában leszögezte: „A német kormány azt várja, hogy Magyarország átdolgozza a nemzetközileg bírált médiatörvényt”. Ugyanebben a lapszámban az osztrák Hans Swoboda is a magyar médiatörvényt bírálta.
Hoyer szerint Magyarországon az EU elnökség miatt fokozott a nyomás az uniós jogszabályok betartása érdekében. „Az alapjogok betartását az EU-ban „minden kétséget kizáróan biztosítani kell” - mondta a politikus. Az FDP miniszterhelyettese szerint „jó lenne, ha az ez a téma gyorsan eltűnne a világból”.
Martonyi János, Magyarország külügyminisztere ugyanakkor az MR1 Kossuth Rádió 180 perc című műsorában csütörtökön kijelentette: csak akkor lenne indokolt a markáns nemzetközi kritikák megfogalmazása, ha a médiatörvénnyel kapcsolatos aggodalmak „beigazolódni látszanának”. A külügyminiszter szerint a tiltakozók jó része el sem olvasta az új jogszabályt.
Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője csütörtökön közleményben nevezte sajnálatosnak, hogy „a médiatörvényről megfogalmazott legutóbbi külföldi vélemények sem tartalmaznak semmilyen konkrétumot, csak félelmeket és fenyegetőzéseket”.