Pokorni Zoltán jövő héten egyeztet az oktatási államtitkárral a felsőoktatási törvény koncepciójáról. A Fidesz oktatási politikusa szükségesnek tartaná, hogy legyen szakmai egyeztetés a két kormánypárt között. Mint mondta, ahhoz joga van az államtitkárnak, hogy az általa felkért szakértői gárdával dolgozzon, amibe nem vonják be a Fideszt, a koncepció nyilvánosságra hozatala előtt azonban kérte, hogy konzultáljanak. Ez sajnálatos módon nem történt meg. Hozzátette: ez sem jóvátehetetlen, hiszen vitairatról van szó, de jobb lett volna a belső egyeztetéseket a nyilvánosságra hozatal előtt lefolytatni.
A fideszes politikus koncepciót elemezve több dolgot is kritizált, például a finanszírozásra vonatkozó passzust. A diákok vizsgaszámának, a jelentkezési helyek számának korlátozásáról, vagy az átirányításról azt mondta, érthetetlen a hallgatók ilyen jellegű „vegzálása”. Megjegyezte: ezzel a metódussal szemben jöttek létre a 70-80-as évek végén azok a hallgatói mozgalmak, amiből végül a Fidesz kinőtt. Azzal egyetértett, hogy a bolognai rendszert alaposan át kell nézni. Azzal azonban, hogy létrehoznák a gyakorlati és akadémiai alapképzést, s csak ez utóbbi jogosítana fel a mesterképzésre nem. Szerinte ez a duális rendszer restaurációját jelentené.
Hoffmann Rózsa Pokorni Zoltán kritikájára reagálva azt közölte: nem a sajtón keresztül üzengetve kell megtárgyalni a most készülő új felsőoktatási törvény koncepcióját.