„Soha ekkora megnyugvást nem hozott még a kéken villogó fény” – vajúdó nő rekedt az M3-ason, a rendőrök segítettek

A házaspár nem tudott továbbhaladni a dugó miatt, miközben a nőnél már megindult a szülés.

Indítványozta Geréb Ágnes előzetes letartóztatásba helyezését az ügyészség. Úgy vélik, fennáll a veszélye annak, hogy a felfüggesztett szülés-nőgyógyász újabb bűncselekményt követ el.
A budapesti IX. kerületi ügyészség indítványozza a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés és más bűncselekmény miatt meggyanúsított Geréb Ágnes előzetes letartóztatásának elrendelését. Indoklásuk szerint feltehető, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén újabb bűncselekményt követne el, illetve tanúk befolyásolásával, iratok megsemmisítésével vagy elrejtésével, illetve más módon a bizonyítást megnehezítené, vagy veszélyeztetné. Az előzetes letartóztatás kérdésében a Pesti Központi Kerületi Bíróság dönt majd.
Geréb Ágnes felfüggesztett szülész-nőgyógyászt és még három embert kedd délután állította elő a rendőrség, mert a XII. kerületben egy szülésnél komplikációk léptek fel, és a kiérkező mentőknek kellett az újszülöttet újraéleszteniük.