A Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár által aláírt levél felhívja az amerikai lap figyelmét, hogy olyan erős megállapítások szerepelnek az újság hétfői cikkében, amelyek pontatlannak tekinthetők.
A levélben kifejtik, hogy jelentősen eltér az amerikai és az európai média szabályozása, és az új magyar szabályozás célja egy olcsó és átlátható médiahatóság felállítása. A magyar kormány szerint téves a lap állítása, miszerint növelnék a kormányzati szabályozást a magántulajdonban lévő médiatermékek és bloggerek fölött.
A levél hangsúlyozza, hogy az internet szabályozására csak abban az értelemben van szükség, hogy a print sajtótermékekre vonatkozó jogszabályok azok honlapjaira is vonatkozzanak. Blogokra és e-mailekre nem terjedne ki a szabályozás, bár a levél szerint ezeken a felületeken folyamatosan terjed a gyűlöletkeltés, nacionalizmus és antiszemitizmus.
A cél az, hogy egy elavult szabályozást lecseréljenek egy, az uniós irányelvekkel is összhangban lévő új szabályozásra.
A levélben fájlalják, hogy Schmitt Pált a lap a miniszterelnök nacionalista szövetségesének nevezik, pedig ő egy nemzetközileg elismert diplomata, aki nagykövetként, európai parlamenti képviselőként és NOB-alelnökként szolgált évekig, és soha nem nevezték nacionalistának őt.
Orbán Viktorról és a Fideszről azt írják: 2006 óta először fordul elő, hogy a magyarok szerint jó irányba megy a kormányzat, és a közvélemény többsége pozitívan ítéli meg a kormány tevékenységét. A levél leszögezi: az egyébként hagyományosan kiváló minőségű Washington Postban megjelent cikk véleményével szemben Orbán Viktor és a Fidesz elkötelezett a szabadpiaci demokrácia elvei és értékei mellett.