Fél a brit baloldali kormány Nigel Farage-től?
A Politico szerint Farage mozgalma rányomja a bélyegét az ország politikáira.
A leköszönő Gordon Brown után David Cameron konzervatív pártelnököt fogadta II. Erzsébet királynő. Cameron elmondta, hogy kormányát a Konzervatív Párt és a Liberális Demokraták teljes körű koalíciójával kívánja megalakítani.
Gordon Brownt kedden negyedórás kihallgatáson fogadta az uralkodó. Ezután az udvar hivatalosan bejelentette, hogy a miniszterelnök lemondását az uralkodó elfogadta. Nagy-Britannia új miniszterelnöke David Cameron, a Konzervatív Párt vezetője. Brown után ő is felkereste II. Erzsébet királynőt, hogy kormányalakítási megbízást kérjen.
Brown - mielőtt a Buckingham-palotába hajtatott volna - a Downing Street-i miniszterelnöki hivatal előtt közölte, hogy az ellenzék eddigi vezetőjét, vagyis David Cameront, a Konzervatív Párt első emberét javasolja a királynőnek utódjául. Könnyeivel küszködve hozzátette: azonnali hatállyal lemond a Munkáspárt vezetői tisztségéről is.
David Cameron a királynőtől a miniszterelnöki rezidenciához hajtatott, ahol hivatalosan bejelentette, hogy elfogadta a kormányalakítási megbízást. Azt is elmondta, hogy kormányát a Konzervatív Párt és a Liberális Demokraták teljes körű koalíciójával kívánja megalakítani. A vasárnap kezdődött tárgyalások kedd este fejeződtek be, de Cameron nem árult el részleteket a két párt kormányzati megállapodásáról. Meleg szavakkal méltatta ugyanakkor elődjét, Brownt, akinek az ország nevében megköszönte hosszú közszolgálatát.
A 43 éves David Cameron Lord Liverpool 1812-es beiktatása óta, tehát közel kétszáz éve a legfiatalabb kormányfője lesz Nagy-Britanniának.