Publicisták kereszttüzében Fábry és Bödőcs (VIDEÓ)
A humoristák jól megélnek abból, hogy a politikusokat gúnyolják, az viszont nagy kérdés, mekkora a hatásuk a közvéleményre.
A cím nem találós kérdés, hanem egy még meg sem alakult új párt nevének rövidítése.
„A cím nem találós kérdés, hanem egy még meg sem alakult új párt nevének rövidítése: Nem Lehet Más a Politika. Üzenem ezúton is mindenkinek, aki azt hiszi, vagy azt híreszteli, hogy lehet. Máshogyan politizálni persze lehetséges, más politikát képviselni ugyancsak, a jóra és a tisztességre törekedni nemcsak lehet, hanem kellene is, de a politika alapjában mégsem lehet más, mint amilyen: vagyis olyan, mint maga az emberi társadalom és az emberi élet. Van és lesz benne minden. Mocsok is, gyalázat is, hazugság is, bűn is. Egy demokratikus politikai rendszerben azt képviselni, követelni és állítani, hogy lehet és legyen is más a politika, vagy félrevezetés, vagy alapvető félreértés.
Hogy mennyire így van, annak legnyilvánvalóbb bizonyítéka az, ami most történik az MSZP és az LMP között. Miután elvi esély még létezik arra, hogy az ellenzéki pártok a második fordulóban megakadályozzák a Fidesz kétharmados győzelmét, a szocialisták együttműködést ajánlottak az LMP-nek, sőt előzetes gesztusként visszaléptették négy jelöltjüket. Erre az LMP válasza az volt, hogy egyrészt nincs is esély, másrészt az MSZP bűne, hogy nincs, harmadrészt és leginkább pedig az LMP nem arra kapott felhatalmazást a szavazóitól, hogy másokkal mutyizzon, hanem hogy saját politikáját képviselje megalkuvások nélkül. Vagyis elindulnak a jelöltjeik a második fordulóban is, bár nem reménykedhetnek a győzelemben. Csakhogy ez a három érv nem azt mutatja, hogy lehet más a politika, hanem azt, hogy nem lehet. Az LMP ugyanúgy a saját - vélt - politikai érdekeinek megfelelően jár el, és nem az ország érdekében, már amennyiben az ország érdekének tartjuk (szerintem az), hogy egyetlen pártnak se legyen totális hatalma. Legalább az érvrendszerük volna kikezdhetetlenül más, de nem: csakis a (rosszul felfogott, vagy éppenséggel elleplezett) pártérdek motiválja az álláspontjukat.”