Egy szóra állj meg, polgártársam, mielőtt lelőnéd a miniszterelnököt
Egyetlen pártkommüniké, poszt vagy publicisztika olvasója sem gondolhatja, hogy személyes nyomorúságának okozója egy konkrét politikus. Kohán Mátyás írása.
A szlovákiai merénylet után hogy lehet, hogy a gyűlöletkeltő kommenteket nem moderálják a baloldali lapok, miközben a politikai véleményeket rendszeresen?
Nyitókép: képernyőfotó / Hír TV
Parázs hangulat alakult ki a Hír TV Komment című műsorában szerda este, amikor Mészáros Nóra műsorvezető olyan kommenteket mutatott be a vendégeknek, amelyek a HVG és a 444 oldalain jelentek meg Robert Fico szlovák miniszterelnököt ért támadást követően.
Ezt is ajánljuk a témában
Egyetlen pártkommüniké, poszt vagy publicisztika olvasója sem gondolhatja, hogy személyes nyomorúságának okozója egy konkrét politikus. Kohán Mátyás írása.
A műsor vendégei Apáti István, a Mi Hazánk politikusa, Forgács István, romaügyi szakértő, Nagy Károly, a Transzparens Újságírásért Alapítvány vezetője és Szikra Levente, az Alapjogokért Központ elemzője voltak.
A felek egyetértettek abban, hogy „sokkoló és megrázó, ami Robert Ficóval történt”.
Ugyanakkor Nagy Károly emlékeztette arra nézőket, hogy az ilyen jellegű gyűlöletkeltés, mint ami a hír felröppente után elözönlötte az ellenzéki sajtó kommentszekcióit, nem idegen a baloldaltól:
2018-ban Gyurcsány Ferenc vezette DK által szervezett tüntetésen a jellemzően nyugdíjas résztvevők bottal ütlegeltek olyan dobozokat, amelyekre Orbán Viktor miniszterelnök képe volt felragasztva.
Ezt követően a médiatudatossággal foglalkozó szervezet vezetője feltette a kérdést:
„Hogy lehet, hogy az ilyen és ehhez hasonló kommenteket nem moderálják a 444-en és a HVG-n, miközben a politikai véleményeket rendszeresen?”
Apáti István, a Mi Hazánk alelnöke reakciójában kifejtette: őket is rendszeresen letiltják és törlik a különböző közösségi média platformokról, kizárólag a politikai véleményük miatt.
Felidézte, hogy a Mi Hazánk elnökének közösségi oldalát ennek töredékéért törölték korábban a Facebookról.
Nagy Károly a médiatudatosság és a médiaetika szempontjai alapján felszólította a szóban forgó szerkesztőségeket,
hogy töröljék a gyűlölködő, kárörvendő, illetve ennek mentén a magyar miniszterelnök elleni merényletre felbujtó kommenteket.
„Itt kell most élni ezzel a joggal és nem ott, ahol politikai véleményekről van szó!” – húzta alá a Transzparens Újságírásért Alapítvány vezetője.
Ezt is ajánljuk a témában
A csütörtök reggeli órákban is friss hírek érkeztek a merénylet következményeiről.