Tisztes helytállás maratonon és hegyikerékpárban – ez volt a 16. nap magyar szempontból

2016. augusztus 22. 09:49

Vasárnap véget ért a riói olimpia, de még az utolsó nap is akadtak magyarok, aki pályára léptek. A maratonfutó Józsa Gábor és Csere Gáspár a 155 fős mezőny második felének elején végzett, míg a hegyikerékpáros Parti Andrásnak sikerült a mezőny első felében végeznie. Magyar eredmények a riói olimpia tizenhatodik, utolsó napjáról.

Kiss Brigitta

Augusztus 21-én véget ért a riói olimpia, de három magyar révén még a legutolsó nap is érdekeltek voltunk. Vasárnap rendezték ugyanis a férfi maraton, ahol két magyar is indult: Józsa Gábor végül a 87., míg Csere Gáspár a 109. helyen végzett az összesen 155 főt számláló mezőnyben, akik közül 140-en célba is értek végül.

A legutolsó magyar induló Rióban a hegyikerékpáros Parti András volt, aki végül a 24. helyen fejezte be a versenyt, pedig még defektet is kapott, így kereket kellett cserélnie. A versenynek egyébként 49-en vágtak neki, és 34-nek sikerült teljesítenie a teljes távot, a többieket vagy lekörözték, vagy egyéb okból kifolyólag voltak kénytelenek kiállni a versenyből.

Megtartottuk helyünket az éremtáblán

Magyarország az éremtáblázat 12. helyén zárta az olimpiát 8 arannyal, 3 ezüsttel és 4 bronzzal.

*

Csoportelső pólósok, bronzérmes párbajtőrcsapat – ez volt a 9. nap magyar szempontból

Elkezdődtek a kajak-kenu versenyek – ez volt a 10. nap magyar szempontból

Megvan a hatodik magyar arany – ez volt a 11. nap magyar szempontból

Pars és három kajak-kenus egység is döntős – ez volt a 12. nap magyar szempontból

Kozák Danuta történelmi győzelmet aratott – ez volt a 13. nap magyar szempontból

Nem lett meg a bronz a női pólósoknak, Pars 7. – ez volt a 14. nap magyar szempontból