Hosszú Katinka és Bernek Péter Európa-bajnok!

2015. december 02. 17:05

Az előfutamok után a döntőben is kimagaslott a 400 méter női vegyes mezőnyéből Hosszú Katinka az izraeli rövidpályás úszó Eb-n, és óriási fölénnyel szerezte meg az Európa-bajnoki címet. A 400 méteres férfi gyorsúszásban Bernek Péter nyert aranyérmet.

A szerda délelőtti világcsúcs után ezúttal némileg gyengébb idővel, 4:19,75-tel nyerte a 400 méter női vegyes döntőjét Hosszú Katinka az izraeli rövidpályás Európa-Bajnokságon, de így is több mint 7 másodpercet vert a második helyen célba érkező brit Hannay Miley-ra. A harmadik a francia Lara Grangeon lett. A másik magyar induló, Jakabos Zsuzsanna bár másodikként csapott célba, kizárták a versenyből.

Hosszú, aki a szám normálmedencés világbajnoka, kétséget sem hagyott sikere felől, 375 méterig saját, délelőtt felállított 4:19.46 perces világcsúcsánál is gyorsabban úszott, de az utolsó hosszra kissé elfáradt, így ettől 29 századdal elmaradt, viszont pályafutása ötödik rövidpályás Eb-aranyérme így sem forgott veszélybe

Hosszú Katinka mellett Bernek Péter férfi 400 méter gyorson nyert aranyérmet a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján. A 400 méter gyorson tavaly rövidpályás világbajnok Bernek szintén remekül kezdett, de aztán Paul Biedermann megközelítette őt, viszont a hajrát megint a 23 éves magyar úszó bírta jobban, így 3:35.46 perccel győzött, fél másodperccel német riválisát megelőzve.

A nyitónap első magyar érdekeltségű döntőjében Földházi Dávid – délelőtti idejétől jócskán elmaradva – hatodik lett 200 méter háton.