Semjén: Legyünk kis Szent Istvánok!

2015. augusztus 19. 13:21

A miniszterelnök-helyettes a Külhoni Magyarságért Díjak átadásán úgy fogalmazott: Szent István országépítő munkája akkor vihető tovább, ha mindenki kis Szent Istvánként tevékenykedik saját őrhelyén.

2015. augusztus 19. 13:21

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szerint augusztus 20. arra szólít minden magyart, hogy legyen „kis Szent István az élet azon helyén, ahova a gondviselés állította”. Semjén Zsolt kedden, a Külhoni Magyarságért Díjak átadásán, a Parlamentben úgy fogalmazott, hogy Szent István országépítő munkája akkor vihető tovább, ha mindenki kis Szent Istvánként tevékenykedik saját őrhelyén.

A kereszténydemokrata politikus azt mondta, hogy a magyar nemzet megmaradása egyrészt a nyelvi, kulturális és történelmi azonosságtudat megőrzésén, valamint az ehhez szükséges közjogi keretek biztosításán múlik. Példaként említette, hogy Szent István a keresztény állam létrehozásával közjogi egységbe foglalta a magyar nemzetet, így a törzsek Magyarországából létrehozta az apostoli Magyar Királyságot. „Innentől kezdve ez az acélabroncs tartotta meg a kulturális értelemben vett nemzetet” – fogalmazott, hozzátéve, a kulturális és a politikai nemzet fogalmai azóta is szétválaszthatatlanok. Semjén Zsolt kiemelte, hogy az államnak mindezek miatt szimbolikusan is el kell ismernie azokat, akik munkájukkal segítik a magyarság azonosságtudatának megőrzését.

Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára beszédében hangsúlyozta, a kormánynak olyan intézkedéseket kell hoznia, amelyek eredményeként egyre több magyar születhet. A kabinetnek ösztönöznie kell azt is, hogy a Kárpát-medencében és a szórványban minél több fiatal válasszon magyar anyanyelvű iskolát – tette hozzá, majd példaként említette a külhoni magyar szakképzés megerősítésének szándékát.

Összesen tíz Külhoni Magyarság Díjat adtak át, amelyet a miniszterelnök-helyettes javaslatára a kormányfő adományoz a külhoni magyar közösségek érdekében végzett közéleti, oktatási, kulturális, egyházi, tudományos, valamint a gazdasági önszerveződés területén végzett kiemelkedő munkáért. Idén Miholcsa József erdélyi szobrász, a Segesvári Gaudeamus Alapítvány, a dévai Téglás Gábor Elméleti Líceum, a felvidéki Dunaág Néptáncműhely, valamint a KOR-ZÁR verséneklő műhely, a vajdasági Sturcz József Amatőr Színjátszó Csoport, a kárpátaljai Eszenyi Ritmus Néptáncegyüttes, a Hollandiában élő Tóth Miklós István református lelkész és a Kanadában működő Szent Erzsébet Római Katolikus Magyar Egyházközség és Magyar Iskola vehette át a díjakat.

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tintamin
2015. augusztus 20. 01:07
Zsóti, te már kis fasz vagy, ne adjál tanácsokat, hogy mi mik legyünk. Nálatok károsabbat nem látott a magyar történelem, takarodnotok kéne kurvagyorsan!
Gregorius
2015. augusztus 19. 18:32
Szent István csak egyetlen egy volt. Felismerte azt, hogy a keresztény Európa és a vele, ellenünk gyakran összefogó Bizánc elleni harcokban csak felmorzsolódhatunk és nincs más út csak a kereszténység felvétele. Ennek érdekében minden eszközt felhasznált...(Koppány, Ajtony, Csanád, Thunoz a besenyő vezér és a számtalan névtelen...)
Akitlosz
2015. augusztus 19. 15:44
"a keresztény állam létrehozásával" Nocsak, ez már fejlődés. Eddig az államalapítást tulajdonították a fideszesek Szent Istvánnak, jelző nélkül, ami nem igaz, mivel a magyar államot Árpád és a többi vezér alapították. Aztán ebből csinált Szent István terrorral keresztény államot.
Akitlosz
2015. augusztus 19. 15:42
"Szent István országépítő munkája" Felnégyelés, terror, verés mint országépítő munka? Életveszélyben voltak a hitükhöz ragaszkodó magyarok Szent István uralma idején.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!