Ezüstérmes a férfi kajak négyes

2012. augusztus 09. 10:56

Második helyen végzett a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású magyar kajak négyes a londoni olimpia 1000 méteres döntőjében. Az olimpiai bajnok az ausztrál egység lett. A harmadik helyen pedig a csehek értek célba.

A magyar négyes elrontotta a rajtot, amit ezért meg kellett ismételni. A második rajt nem sikerült annyira jól a magyaroknak, de 250 méternél már a második helyen haladt a magyar hajó, és féltávnál is ugyanezen a helyen álltak. 750 méternél visszacsúszott a magyar négyes a harmadik helyre, de a jó hajrának köszönhetően megszerezték a második helyet az Ausztrál egység mögött. Harmadik helyen a cseh négyes ért célba.