Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Barack Obama elnök után Cecily Strong humorista osztotta az észt a fehér házi tudósítóknak rendezett éves vacsorán a feketék elleni rendőri erőszakról és a női jogokról.
Többek között a feketék elleni vitatott rendőri fellépésekkel „viccelt” a fehér házi tudósítóknak rendezett éves vacsorán Cecily Strong humorista, az est házigazdája. „[Az elnök életéért felelő titkosszolgálat] egyetlen bűnüldöző szerv Amerikában, amelyik bajba kerül, ha lelőnek egy fekete férfit” – mondta Strong, majd később azt is megjegyezte, hogy Obama elnök haja olyan fehér, hogy lassan visszabeszélhet a rendőröknek.
A média képviselőit felszólította arra, hogy a következő elnökválasztási kampányban lehetőleg ne írjanak Hillary Clinton öltözködéséről, mivel az szerinte nem számít újságírásnak. Utalt arra is, hogy korábban támadták, mert az Iszlám Állammal viccelt, pedig, mint elmondta, nem ő vette túl könnyen ezt a fenyegetést – gesztikulált mindeközben az elnök felé.
A beszédben többször visszatért a női jogok kérdésére is, ironikusan megjegyezve, hogy ő nem akarja megmondani mit és hogyan csináljanak a politikusok, hiszen ők sem akarják megmondani, hogy mit csináljon egy nő a testével. „Milyen furcsa is lenne az, nem?” – mondta. Később kitért a Hobby Lobby-ügyre: a cég nem akarja fizetni alkalmazottaik egészségügyi hozzájárulását, ha az például a fogamzásgátlást is fedezi. „Egyébként én szeretem a Hobby Lobbyt. Ma reggel bementem és vettem egy csinos fonott kosarat a sürgősségi fogamzásgátló tablettáimnak” – jegyezte meg.