A jelenlegi konfliktus egy olyan eseménysorozat legújabb szakaszát jelenti, amely az első világháború kitörésével kezdődött

2023. február 23. 08:33

Ne úgy gondoljunk a háborúra, mint amit Putyin és cimborái vakmerő ambíciói robbantottak ki.

2023. február 23. 08:33
null
Frank Füredi
Frank Füredi
frankfuredi.substack.com

„Egy évvel Ukrajna orosz megszállása után nyilvánvaló, hogy nemcsak a háború nem fog egyhamar véget érni, hanem az is, hogy a globális ügyek militarizálódása felé haladunk.

Ne úgy gondoljunk erre, mint a hidegháború 0.2-re.

Ne úgy gondoljunk rá, mint egy konfliktusra, amelyet Putyin és moszkvai cimborái vakmerő ambíciói robbantottak ki.

A jelenlegi konfliktus egy olyan eseménysorozat legújabb szakaszát jelenti, amely az első világháború kitörésével kezdődött. Annak ellenére, hogy évtizedekig azt az illúziót keltettük, hogy a hagyományos háborúk a múlté, és hogy Európa háborúmentes övezet lett, mostanra nyilvánvalóvá vált, hogy a múltat nem lehet csak úgy magunk mögött hagyni. Még a nyugati hatalmak rövidlátó vezetői is kénytelenek voltak belátni, hogy a hidegháború idején eltemetett geopolitikai problémák közül nagyon keveset sikerült megoldani.

A Politico nemrégiben megjelent, a közelmúltban tartott müncheni biztonsági konferenciáról szóló cikke jól érzékelteti a nyugati biztonsági intézményekben uralkodó hangulatot. A címben ez állt. »Ez a világ vége, ahogyan mi ismerjük – és München ideges«. A cím által közvetített hangulat csak félig igaz. Nem is annyira a világ vége, mint inkább a világgal kapcsolatos illúzióiké. Ha a müncheni biztonsági konferencián részt vevő nagy- és jóemberek idegesek voltak, az azért van, mert a globális ügyekkel kapcsolatos feltételezéseik közül oly sok tévesnek bizonyult.

Most már tudják, hogy globalista feltételezéseikkel ellentétben a nemzetállam továbbra is létfontosságú szerepet játszik a nemzetközi ügyekben. Most már értik, hogy gazdaságuknak Oroszország és Kína gazdaságához való szoros kapcsolása rövidlátó volt, és jelentős gazdasági és politikai költségekkel járt. A müncheni konferencián az is nyilvánvalóvá vált, hogy a Nyugat és az általa irányított nemzetközi intézmények jelentős befolyást vesztettek a globális Dél felett. Münchenben a nagy afrikai, ázsiai és latin-amerikai országok közül sokan egyértelműen nem voltak érdekeltek a NATO Oroszországgal kapcsolatos stratégiájának támogatásában. Miközben ezt írom, Dél-Afrikában közös tengeri hadgyakorlat zajlik Kína és Oroszország, valamint a dél-afrikai haditengerészet részvételével.”

Nyitókép: Mandiner/Ficsor Márton

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 37 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rasdi
2023. február 24. 13:47
Ne legyél ennyire "rövidlátó":)))) Akkor már az egész visszavezethető az I. vh kirobbanásáig, mert a II. nem tört volna ki az I.-t lezáró békék nélkül. Abban egyetértek, hogy ez a konfliktus nem most, Oroszország támadásával kezdődött, de én csak a II. vh. lezárásáig mennék vissza, amikor a korábbi szövetséges "nyugat" és a kommunista SZU szövetségesekből szembenálló felekké váltak. Ez a szembenállás a kommunista terjeszkedéssel kezdődött, ahogy a korábbi gyarmatokban a "nemzeti ellenállásokra" rátelepedett a kommunista ideológia hirdetése, és Kuba mint ennek a folyamatnak a legsikeresebb eleme. Majd "a Nyugat" ellentámadása a "hidegháború" lezárásáig (?) folytatva a NATO terjeszkedéssel, majd egy "SZU örökös" Oroszország fegyveres lépése.
Ólat a trolloknak
2023. február 24. 07:58
Hajszálpontosan ugyanaz a menetrend, mint 1914-ben..
Menhetten
2023. február 23. 20:15
Ha az oroszok kitakarodnak Ukrajnából Orbán kimegy Kijevbe, és bejelenti az oroszok kikergetését..
csulak
2023. február 23. 17:13
Nyugat a haboruban erdekelt ! a lenyeg Mgyarorszag ebbol kimaradjon !
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!