„A Fudan egyetem a világ egyik legjobb egyeteme, harmincnegyedik egy olyan listán, ahol az első EU-s univerzitász csak az ötvenedik, a legjobb magyar egyetem pedig a négyszáz fölötti helyezést érte el. Ráadásul a Fudan a budapesti Corvinus Egyetemmel együtt már két éve létrehozott egy kettős üzleti diploma programot. A kínai oktatás az egyik legjobb a világon, a PISA-tesztet is a kínai diákok vezetik, míg hazánk csak a harmincharmadik helyen áll a nemzetközi rangsorban. Ez sokkal aggasztóbb, mint hogy oktatnak-e marxizmust egy kínai egyetemen, vagy sem.
Ami a politikai és ideológiai érveket illeti, a titkosszolgálatok harcához szerencsére nem értek. De feltételezhető, hogy a hazánkban élő tizenöt-húszezer kínai között most is akadnak olyanok, akik nem csak a tornacipő-igényeinket mérik fel. A Fudan ellen felhozott ideológiai érvek azonban túlmutatnak az egyetem befogadásán, és a hazai baloldal szellemi zavarodottságát tükrözik. Konkréten azokra a vádakra gondolok, mely szerint a Fudan »kommunista káderképző, ahol marxizmust oktatnak«.
Kezdjük a marxizmussal. Bár a szélsőjobboldali demagógok számára Marx tanítása valóban gyűlöletes, a marxi elméletet a világ minden valamirevaló egyetemén tanítják. Az Egyesült Államokban a mai napig Karl Marx a legismertebb közgazdász, a Kommunista Kiáltvány több mint háromezer amerikai egyetemi kurzuson kötelező olvasmány. Akinek Marxról csak a Gulág jut eszébe, azt a nyugati demokráciákban is ostoba embernek tartják.”