Nem Marxszal van a baj

2021. április 27. 07:40

A kínai oktatás az egyik legjobb a világon, a PISA-tesztet is a kínai diákok vezetik.

2021. április 27. 07:40
Hegyi Gyula
Hegyi Gyula
Népszava

„A Fudan egyetem a világ egyik legjobb egyeteme, harmincnegyedik egy olyan listán, ahol az első EU-s univerzitász csak az ötvenedik, a legjobb magyar egyetem pedig a négyszáz fölötti helyezést érte el. Ráadásul a Fudan a budapesti Corvinus Egyetemmel együtt már két éve létrehozott egy kettős üzleti diploma programot. A kínai oktatás az egyik legjobb a világon, a PISA-tesztet is a kínai diákok vezetik, míg hazánk csak a harmincharmadik helyen áll a nemzetközi rangsorban. Ez sokkal aggasztóbb, mint hogy oktatnak-e marxizmust egy kínai egyetemen, vagy sem.

Ami a politikai és ideológiai érveket illeti, a titkosszolgálatok harcához szerencsére nem értek. De feltételezhető, hogy a hazánkban élő tizenöt-húszezer kínai között most is akadnak olyanok, akik nem csak a tornacipő-igényeinket mérik fel. A Fudan ellen felhozott ideológiai érvek azonban túlmutatnak az egyetem befogadásán, és a hazai baloldal szellemi zavarodottságát tükrözik. Konkréten azokra a vádakra gondolok, mely szerint a Fudan »kommunista káderképző, ahol marxizmust oktatnak«.

Kezdjük a marxizmussal. Bár a szélsőjobboldali demagógok számára Marx tanítása valóban gyűlöletes, a marxi elméletet a világ minden valamirevaló egyetemén tanítják. Az Egyesült Államokban a mai napig Karl Marx a legismertebb közgazdász, a Kommunista Kiáltvány több mint háromezer amerikai egyetemi kurzuson kötelező olvasmány. Akinek Marxról csak a Gulág jut eszébe, azt a nyugati demokráciákban is ostoba embernek tartják.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
luzitanxaver
2021. április 27. 13:57
Nem, Gyula, hiszen ő már halott, még ha az ostobaságai máig mérgezik is a gondolatokat úgy, hogy a XIX. századi kapitalizmus legfeljebb Afrikában létezik és olyan figurák kezére játszik, mint pl. BHL. A gond azokkal van, akik még ma is mosdatni próbálják.
Akitlosz
2021. április 27. 12:31
"Nem Marxszal van a baj" hanem azokkal, akik hisznek neki és át akarnák ültetni a gyakorlatba a kitalált ideológiákat. És nem létezhet annyi és olyan tapasztalat, hogy képesek lennének belátni a tévedésüket. Akinek esze van ő nem erőltet olyasmit, ami nem megy, ami működésképtelen. Amint elfogynak a kifosztható "gazdagok" a kommunista rendszer összeomlik.
Box Hill
2021. április 27. 11:05
"Amikor a balliberális politikusok kormányon voltak, akkor még nem számított kommunista kémképzőnek a Fudan, sem a többi kínai egyetem. Olyannyira nem, hogy Mészáros Tamás, a Corvinus Egyetem akkori rektora (2003–2011) egy delegációval több kínai felsőoktatási intézményt is felkeresett. (Arról a Mészáros Tamásról van szó, akinek a neve a 2009-es kormányválság idején felmerült lehetséges miniszterelnök-jelöltként – a szerk.)" (Magyar Nemzet)
Box Hill
2021. április 27. 10:54
Marx tanítása minden normális ember számára gyűlöletes, nem csak a szélsőjobboldali demagógok számára: Marx levele Pável Vasziljevics Annenkovnak 1846. december 28-án: „Következésképpen, a rabszolga kereskedelem előtt, a gyarmatok igen kevés terméküket küldték az Óvilágba, és nem változtatták meg a világot észrevehetően. Ezért a rabszolgaság egy kimagasló fontosságú kereskedelmi kategória. A rabszolgaság nélkül Észak-Amerika, a leghaladóbb ország, csak egy tekintélyelvű ország lenne. Ha Észak-Amerikát letöröljük a térképről csak anarchiát kapunk, valamint a kereskedelem és a modern civilizáció teljes elhalását. Viszont a rabszolgaság eltörlésével magát Amerikát törölnénk le a térképről.”
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!