„Amikor Zsigmond király Galambóc várának ostromakor szorult helyzetbe került, és hű fegyverhordozója, Rozgonyi István sem tudott már segíteni, akkor érkezett Rozgonyi felesége, Szentgyörgyi Cecília, és kimentette szorult helyzetéből az uralkodót és a férjét. Talán ez a történet lebeghetett Gyurcsány Ferenc szeme előtt, amikor bejelentésével – mint egy dinasztikus örökséget – Dobrev Klárára ruházta a DK miniszterelnök-jelöltségét, anélkül, hogy ezt a párt megfelelő szerveivel megkonzultálta volna. Ami nem is probléma, hiszen a maffiától kezdve a Habsburg császári udvarig, Clintonéktól a Soros-klánig általában így működik ez. A család dönt, a szervezet tudomásul veszi. Stadler József vállalkozó is a feleségére bízta futballcsapatát, az NB I-es Stadler FC-t, amíg adócsalás miatti börtönbüntetését töltötte.
Mégis, az emberben felhorgadnak bizonyos demokratikus érzületek (különösen akkor, ha egy pártot eleve Demokratikus Koalíciónak hívnak), és megfogalmazódik a kérdés: vajon mekkora az esélye annak, hogy a Szemlőhegy utcai jó levegő akár két miniszterelnöknyi tehetséget is ki tud termelni? Vagy elképzelhető, hogy nem a rátermettség, az adottságok, a karizma, a bölcsesség, netán a népszerűség szüli a kormányfőjelöltet, hanem a házassági anyakönyvi kivonat?
Dobrev Klára eddigi életútja, politikai teljesítménye alapján nincs az első ezer emberben, aki miniszterelnök lehetne Magyarországon.
Megfordult minisztériumi titkárságokon, részt vett Medgyessy Péter kampányában kabinetfőnökként és egy teljességgel megfoghatatlan profilú, bár anyagilag igen sikeres vállalkozás vezetője. 2019-ben benyomták az Európai Parlamentbe.
Tudjuk róla továbbá, hogy házassága egyre nagyobb veszélyben forog (talán kárpótlásként kapná a pozíciót?), hiszen férje ország-világgal tudatta azt a meggyőződését, hogy akinek öregecskedő felesége van, az fiatalabbat érdemel. Klára asszony pedig (a fényképek tanúsága szerint) nem lett fiatalabb az elmúlt években.”