Kibékülne az újraválasztott Trumppal Zuckerberg: még a pénztárcáját is kinyitotta
„Nagylelkű” ajánlatot tett a Meta-vezér.
Fosztogatás, gyújtogatás és rendőrök elleni erőszak Amerikában.
„»Egy szög miatt a patkó elveszett.
A patkó miatt a lovas elveszett.
A lovas miatt a csata elveszett.
A csata miatt az ország elveszett.
Máskor verd be jól a patkószeget.«
(Angol népköltés)
Ezek a verssorok jutottak eszembe, amikor a George Floyd halála után kirobbant tüntetések képsorait figyeltem. Nézzük a tényeket! Május 25-én George Floyd egy hamis húszdollárossal akart fizetni Minneapolisban. Az afroamerikai férfit elfogó négy rendőr egyike rátérdelt a megbilincselt férfi nyakára, aki az erőszakos intézkedés következtében életét vesztette. Minnesota állam főügyésze vádat emelt a négy rendőr ellen, akiket közben már eltávolítottak a testületből. Az ilyen brutális rendőri intézkedésre nincs mentség, nincs magyarázat. A bűnösöknek felelniük kell a tettükért. (Milyen jó lett volna, ha a magyar igazságszolgáltatás is így gondolta volna a 2006. őszi budapesti atrocitások esetében!)
Ami azonban ezután történt, az már számos tanulsággal szolgál. Először békés tüntetések kezdődtek a rendőri brutalitás, a faji megkülönböztetés ellen. Ám a következő pillanatban a békés tüntetések radikalizálódtak. A tömegrendezvényeken olyan szélsőséges csoportok jelentek meg, amelyek fosztogatni, gyújtogatni kezdtek, a rendőrök elleni támadásra hergelték a résztvevőket. Ezzel párhuzamosan egyre több városban jelent meg a tiltakozás. Az eseményeket figyelve kirajzolódik egy jól szervezett, központilag irányított, összehangolt mozgalom, ami lángra lobbantotta az Egyesült Államok nagyvárosait. A randalírozó, szélsőbaloldali, radikális csoportok Nyugat-Európában sem ismeretlenek. Emlékezzünk csak a sárga mellényesek franciaországi tüntetésére! A nyugdíjrendszer reformja ellen békésen tüntetők között megjelenő, feketébe öltözött fiatalok csoportjai tudatosan, sőt szisztematikusan gyújtogattak, fosztogattak, megtámadták az intézkedő rendőröket. De hasonló attakokat láthattunk Németországban is.
Az illegális migrációt támogató, nem kormányzati szervezetek (NGO-k) kapcsán már többször szó esett a különböző, úgynevezett jogvédő szervezetek, alapítványok tevékenységéről. A Soros György nevével fémjelzett hálózat tudatosan avatkozik be független államok ügyeibe, sőt az Európai Unióban is aktív befolyásolási manővereket képes végrehajtani kiépített klientúráján, hálózatán keresztül.”