Nyílt levél Kásler Miklóshoz

2020. április 16. 13:28

A kamara megdöbbent Cserháti Péter kórházi főigazgató leváltásán, és követeli a rehabilitálását.

2020. április 16. 13:28
Budapesti Orvosi Kamara
MTI-OS

„A Magyar Orvosi Kamara Budapesti Területi Szervezete (MOK BTSZ) megdöbbenéssel értesült arról, hogy az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) főigazgatóját azonnali hatállyal felmentette beosztásából dr. Kásler Miklós, az egészségügyért is felelős emberi erőforrások minisztere.

Dr. Cserháti Péter, aki a MOK BTSZ tagja, megkérdőjelezhetetlen szakmai érdemeket szerzett az OORI európai szinten is élenjáró intézménnyé fejlesztésében. Továbbá az Egészséges Budapest Programot (EBP) vezető miniszteri biztosként a különféle érdekeket koncepcionálisan egységes tervvé összefogva kiválóan irányította Budapest és a központi régió egészségügyi ellátásának fejlesztését. Korábban szakmai ismereteit helyettes államtitkárként a második Orbán kormány is igényelte.

Érthetetlen számunkra dr. Cserháti Péter azonnali leváltása, mely a budapesti székhelyű, de országos hatáskörrel felruházott OORI kollektívájának erőteljes tiltakozását váltotta ki, és félő, hogy az intézmény működését is megzavarhatja. A minisztérium közleménye a leváltás indokaként a COVID-19 járvány elleni felkészülés akadályozására alkalmas hiányosságokról tesz említést, melyet az intézet kollektívája következetesen cáfolt. Felmerült az is, hogy pusztán azért történt dr. Cserháti Péter eltávolítása, mert szakmai szempontból védte a rehabilitáció alatt álló betegek érdekeit. Járványügyi szempontból indokolt lehet minél több ágy felszabadítása, de az OORI betegeinek hazabocsájtása egy akár több hónapos rehabilitáció közben egyenlő lenne a tartós egészségkárosodásuk konzerválásával, így érthető, ha ezen orvosi etikai szempontból erősen megkérdőjelezhető döntés ellen dr. Cserháti Péter felemelte a szavát, melyben a MOK BTSZ maximálisan támogatja.

Őszintén sajnáljuk, hogy dr. Cserháti Péter felmentése nem az eddigi munkáját, szakmai felkészültségét és orvosi elhivatottságát méltatva történt, hanem a szakmai kamara tagjaiban is visszatetszést kiváltó módon jártak el vele szemben. Ezzel együtt örömmel és megnyugvással vettük tudomásul, hogy dr. Cserháti Péter szakmai tapasztalatait más intézmények, így pl. a Semmelweis Egyetem a továbbiakban is igénylik.

Minthogy a leváltást indokló minisztériumi közlemény állításai ellen az OORI kollektívája kifejezett tiltakozását fejezte ki, azokat valótlanságként interpretálva, ráadásul dr. Cserháti Péter leváltása az adott feladatokra kiszabott határidő lejárta előtt történt, így a MOK BTSZ várja, hogy a fenntartó elfogadható és tételes magyarázatot adjon az intézmény kollektívája által megfogalmazott cáfolatra. Felmerül ugyanis, hogy a közfelháborodást kiváltott intézkedés arányban áll-e az elérni kívánt céllal, kellően megalapozott tényekre alapul-e, és az intézkedés elérte-e a kívánt célt? Amennyiben pedig a felmentés indokai valóban nem voltak megalapozottak, akkor kérjük, hogy ne csak az OORI betegeit, de annak leváltott főigazgatóját is rehabilitálják.

Budapesti Orvosi Kamara”

Összesen 177 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rugo
2020. április 16. 22:38
Kurva anyátokat, az egyszerű orvosok ügyét persze nem képviselitek!
linkeloe
2020. április 16. 21:53
odaszédültem Kincses Úr fészbúkos profiljához. Rögtön Galkó Balács, Müller Péter Sziámi, Rőhrig Géza bámul a gyanútlan nézőre.... Csak jelzem.
Volo
2020. április 16. 20:40
A KIBICNEK SEMMI SEM DRÁGA ?
vktzmnksr
2020. április 16. 20:29
25 000 négyzetméteres kórházkomplexum rohad a város közepén . Az egykori BM Korvin Ottó Kórházat illetve utódját 2007-ben zárták be. A Városligeti fasor és Bajza utca kereszteződésénél található telken tizenkét, részben egymáshoz kapcsolódó épület áll. Összes nettó szintterületük 25.452 négyzetméter. Az elhagyott épületek egyike a Gresham palotát is jegyző Quittner Zsigmond tervei alapján, 1887-ben épült, és kezdetben szantatóriumként üzemelt. Az ingatlanegyüttes része egy fallal lekerített, bauhaus stílusban épült, műemléki védettséget élvező villa is. Az épületet 1936-ban Fischer József építész tervezte és gyermekrendelőként működött. A bezárása előtt 593 ággyal működő intézmény funkcióit 2007-ben beolvasztották az Állami Egészségügyi Központba, tulajdonképpen összevonták a MÁV-, a Szabolcs utcai, valamint a Honvéd Kórházzal. A fasori épületek kiürültek. Egy kormányhatározat az ingatlant az Országos Bírósági Hivatalnak adta, hogy 15 milliárd forintból 2016-ra egy új patinás Budapest Környéki Törvényszéket építsenek belőle. De a beruházás még el sem indult.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!