Eldöntötte Trump, mi legyen az óraállítással
Azzal érvelt, hogy a mostani helyzet „kényelmetlen” és „nagyon költséges”.
Szervezettség, talán ezzel a szóval lehetne a legjobban összefoglalni a török és görög határ menti helyzetet.
„Nem csökken a migrációs nyomás Görögországon. A görög-török határon továbbra is több tízezer ember várakozik, hogy beengedjék őket az Európai Unió területére. A határon rendszeresek az összecsapások a migránsok és a görög hatóságok között. A legújabb hírek szerint az embercsempészek korábban még 300 euróért ígérték meg az illegális bevándorlóknak, hogy Görögországba csempészik őket, de ez ma már csupán 15 euró – írta az öe24.at osztrák hírportál.
Megerősített osztrák határvédelem
Ausztriában egyébként egy kisebb koalíciós vita is kerekedett a migrációs válságból. Míg Sebastian Kurz azt mondja, hogy senki sem jöhet be az unió területére, addig a Zöldek elnöke kijelentette, hogy a nőket és a gyermekeket adott esetben be lehetne fogadni. Kurz minderre azt közölte, hogy ez nincs benne a koalíciós szerződésben, amit az Osztrák Néppárt és a Zöldek kötöttek még tavaly.
Az osztrákok időközben megerősítették a szlovén határuk mentén a védelmet. Sárga riasztást adtak ki erre a határszakaszra, és 160 katonát vezényeltek a térségbe. Abban az esetben, ha a mostani nyugodt állapot megváltozna, akkor rögtön 800 főt tudnának az osztrák hatóságok a térségbe vezényelni. Erre legutóbb 2015-ben volt példa, amikor jelentős mennyiségű migráns érkezett ezen a határszakaszon.
Folyamatos a katonai és a rendőri jelenlét
Időközben szárazföldön és a tengeren is ezrek próbálnak naponta átjutni Törökországból Görögországba. Szervezettség, talán ezzel a szóval lehetne a legjobban összefoglalni a török és görög határ menti helyzetet. (...) A nap nagy részét Törökországban töltöttük, azt vizsgáltuk meg, hogy a törökök hogyan szállítják a bevándorlókat a határhoz, és a szervezettség az itt jelent meg: több bevándorló is elmondta, hogy szervezetten buszokkal érkeztek a helyszínre. Volt, aki vonattal jött, de előfordultak extrém esetek is, voltak, akik lovaskocsival vagy teherautóval érkeztek. Nyilvánvalóan a határ közelében élők is kivették a részüket, hiszen ők pénzért szállítják a bevándorlókat a határhoz – mondta Bohár Dániel, a HírTV tudósítója, aki hozzátette, görög részről is érződik a szervezettség, hiszen Görögország így néhány év elteltével komolyan vette a határvédelmet. Folyamatos a katonai, illetve a rendőri jelenlét. Bohár elmondta, azok közül a bevándorlók közül, akikkel sikerült beszélnie, nagyjából mindenki azt hiszi, hogy szabad útjuk van az Európai Unió irányába.”