„A magyar egészségügy tragikus helyzetét jól bizonyítja, hogy Magyarországon még mindig háromszor több amputációt végeznek el, mint az Unióban. Azért ilyen magas ez a szám, mert egyszerűen »ez éri meg« a rendszernek. A rekonstrukciós érműtétekért a kórházak nem kapnak annyi támogatást, mint az amputációért. Riasztó és tragikus, hogy Magyarországon többen halnak meg kórházi fertőzésekben, mint autóbalesetben.
Az OECD jelentése alapján kimondható: százezrek nem férnek hozzá megfelelő egészségügyi ellátáshoz hazánkban. A rideg valóság az, hogy amikor az Európai Unió tagjai lettünk, akkor még közel negyvenezer aktív orvos volt Magyarországon – a Fidesz 2010 óta tartó kormányzása alatt viszont már több mint hétezer orvos hagyta el hazánkat (a kivándorló nővérek és egyéb egészségügyi szakdolgozók száma még ennél is jóval magasabb). Csak háziorvosi praxisból közel négyszáz tartósan betöltetlen. És ami egy Örkény-egypercest is megérne, a Fidesz által kormányzott Magyarországon megvalósult az igazi abszurd: van olyan szakrendelő, ahol már az időpontfoglaláshoz is csak időpontot lehet kapni. Mindez Európa közepén, miközben a lakájmédia szalagcímei szerint minden nyugat-európai ország minket irigyel.
Korábban tíz ellenzéki párt írta alá azt az egészségügyi minimumprogramot, amely ciklusokon átívelő alapvetéseket és célokat fogalmazott meg: többek között önálló egészségügyi minisztériumot, az egészségügyi kiadások növelését, vagy a hálapénz rendszerének felszámolását. Ezt a minimumprogramot egyedül a Fidesz-KDNP nem támogatta. Pedig azt írták a plakátokra, hogy nekik Magyarország az első. Ezek szerint mégsem.
Határozott álláspontom, hogy tarthatatlan az egészségügyi ellátórendszerek »egyensúlytalansága« az Unióban. Tarthatatlan, hogy európai polgárok egészsége és életminősége konkrétan azon múlik, hogy az Unió melyik tagországában élnek. Tarthatatlan, hogy az egészségügyi dolgozók elvándorlása miatt súlyos szakemberhiány veszélyezteti az ellátást a keleti régiókban. És tarthatatlan, hogy az egészségügy szervezését tagállami hatáskörben hagyó Unió csak a vállát vonogatja az egyes tagországokban uralkodó siralmas állapotok miatt.”