Orbán Viktor: Fél éve még senki nem akart hallani a békéről, ma pedig mindenki erről beszél (VIDEÓ)
Ez a magyar elnökség legnagyobb eredménye.
Nemcsak egy pártcsalád, hanem az európai emberek százmillióinak a jövője a tét.
„Hogy jöttök ahhoz a három EP-képviselőtökkel, hogy felülírjátok a magyarok döntését? Orbán a saját népével törődik, szerintetek pedig ez veszélyes. Foglalkozzatok inkább Svédországgal… – ilyen reakciók érkeztek svédektől a Twitter közösségi oldalon, amikor a Mérsékeltek pártja bejelentette, hogy hivatalosan is kezdeményezi a Fidesz kizárását az Európai Néppártból. Volt, aki azt is felvetette, hogy mivel a Néppárt egy konzervatív család, mégis mit keres ez a svéd alakulat ott, sőt, miért nem nevezik át magukat mindjárt Szociáldemokratáknak.
Már csak azért is szórakoztató az átnevezésről szóló svéd felvetés, mert vasárnap jelent meg a Welt am Sonntagban Orbán Viktorral egy interjú, amelyben a magyar kormányfő pártcsaládon belüli kritikusait hasznos idiótáknak nevezi, akiket a baloldal arra használ, hogy felszalámizza a Néppártot. Összhangban van ezzel az is – ami szintén a nemzetközi médiában is nagy utat bejárt interjúból derül ki –, hogy március 15-én »nyugdíjazzák« Jean-Claude Junckert, és helyét Frans Timmermans veszi át a plakátokon.
Az új plakát pontosan azonosítja majd, honnan is ered valójában a Néppártot érő nyomásgyakorlás. A Soros által támogatott úgynevezett jogvédő szervezetek és mindenféle lobbista NGO-k évek óta folytatnak kampányokat, hogy a konzervatív pártcsalád szabaduljon meg a Fidesztől.
Persze nem csak Sorosékról van itt szó, hiszen a szociáldemokrata politikusok, köztük a magyar szocialista EP-képviselők is régóta hangosan követelik a Fidesz kizárását. Őket is egészen biztosan a Néppárt iránti önzetlen aggodalom vezeti, nem pedig az, hogy nemzeti és uniós szinten is balliberális győzelem szülessen. Ebben, mondjuk, azért kár reménykedni.
Az Orbán Viktor által emlegetett hasznos idiótákban sok a közös vonás. A Fidesz ellen forduló kilenc néppárti tagszervezet EP-képviselői például kivétel nélkül megszavazták a Sargentini-jelentést, valamint egy mechanizmus létrehozását is, amellyel jogállamisági feltételekhez is kötnék az uniós források kifizetését.
Nemcsak egy pártcsalád, hanem az európai emberek százmillióinak a jövője a tét.”