Egy, az Euronews által ismertetett interjúban úgy fogalmazott: „Nem fogadunk el senkitől, semmiféle ultimátumot. Ez olyan, mintha én azt mondanám az Európai Uniónak, hogy 7 napon belül ismerje el a Katalán Köztársaságot. És ha nem, akkor intézkednünk. A nemzetközi politika nem alapozhat ultimátumokra, ez már nem a birodalmak és kolóniák kora.”
A kérdésre, hogy szerinte mekkora eséllyel fordulhat polgárháborúba a venezuelai válság, Maduro úgy válaszolt; „már fegyverkeznek az emberek. Szakmai, intézményi és alkotmányos szempontból már fegyveresek. Van egy régi mondás: ha békét akarsz, készülj a háborúra. Én ezt úgy mondanám: ha békét akarsz, készülj fel arra, hogy megvédd. Megvédjük a békéhez való jogunkat.”
Juan Guaidó, az ellenzéki többségű parlament elnöke két hete eskette fel magát ideiglenes elnöknek. A politikust az Egyesült Államok , a legtöbb latin-amerikai és európai ország elismerte átmeneti vezetőnek. Az amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó, John Bolton azt tweittelte; megtették az előkészületeket, hogy „humanitárius segélyt küldjenek a venezuelai népnek”, ám ennek pontos időpontjáról nem közölt semmit sem.
Maduro nemzetközi összeesküvéssel és puccskísérlettel vádolja Guaidót, az amerikai támogatást pedig egy katonai intervenció álcájának nevezte, ezért visszautasította.