Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
A bevándorlás kérdését illetően az Európai Néppárton belül is zajlik egy küzdelem, és mi, akik migrációellenes álláspontot képviselünk, egyelőre kisebbségben vagyunk. Interjú.
„Milyen visszhangja van a magyar választási kampánynak az EP-ben, azaz az Európai Parlamentben?
Európának rengeteg zűrös ügye van pillanatnyilag, így leginkább azokkal van elfoglalva. Emiatt a korábbinál kisebb figyelem övezi a magyar választási kampányt. Ugyanakkor tény, hogy Brüsszel igyekszik beszállni a kampányba. Ezt bizonyítja, hogy a Magyarországról szóló különjelentéssel az EP négy – a LIBE, az alkotmányügyi, a nőjogi, valamint a költségvetés-ellenőrzési – bizottsága is foglalkozott, és mindenhol durva, támadó megállapításokat tettek a magyar helyzettel kapcsolatban. A hazánk elleni támadások valójában egyetlen okra vezethetők vissza: arra, hogy mi ellenezzük a tömeges bevándorlást.
Nem kap kritikát néppárti frakciótársaitól amiatt, hogy a kormánypártok kizárólag a bevándorlásról beszélnek a kampányban?
A bevándorlás kérdését illetően az Európai Néppárton belül is zajlik egy küzdelem, és mi, akik migrációellenes álláspontot képviselünk, egyelőre kisebbségben vagyunk. Teljesen érthető, hogy egyes vezetők, például német és olasz politikusok támogatják a kvótát, hiszen ők a saját választóikat képviselik, akik azt szeretnék, hogy csökkenjen a bevándorlók száma a saját országukban. Nekünk elsősorban azok a kelet- és közép-európai országok – ezen belül is a visegrádiak – a szövetségeseink, ahol korábban sem volt jelentős bevándorlás, és a jövőben sem akarnak migrációt. Ezek az országok mind azt gondolják, felelőtlenség, hogy Európa nem képes, sőt sokak szerint nem is akarja megvédeni a határait, és a bevándorlók szétosztásával igyekszik megoldani azokat a problémákat, amelyeket magának okozott. Valamennyi brüsszeli támadásnak ez a kiindulópontja, ezért akarják csökkenteni a nekünk járó költségvetési támogatásokat, és leváltani a magyar kormányt, amely keresztbe fekszik ezeknek az elképzeléseknek.
Ez már a második választás, amikor nincs konkrét programja a Fidesznek. Míg 2014-ben az elhíresült »folytatjuk« volt, most a bevándorlásra fűznek fel mindent. Elégnek bizonyul ez?
Minden azon múlik, sikerül-e megakadályozni, hogy hazánkat is elérje a bevándorlás. Ha ugyanis ez megtörténik, megszűnnek az eddigi életlehetőségeink, és akkor már hiába beszélünk arról, hogy magasabb nyugdíjakat akarunk, vagy tovább akarjuk bővíteni az otthonteremtési programokat. Az, hogy a Fidesz–KDNP mit akar a jövőben elérni, azt gondolom, az elmúlt nyolc év alapján a választópolgárok számára evidens. Egy munkaalapú társadalmat szeretnénk, amelyben lehetőleg dolgozhasson mindenki, aki akar. Már mostanra sikerült jelentős eredményt elérnünk, hiszen karnyújtásnyira vagyunk a teljes foglalkoztatottságtól, ami 2010-ben még messze nem így volt. Akkor tizenkét-tizenhárom százalékos munkanélküliség volt, ma Európában nálunk a negyedik legalacsonyabb, négy százalék alatti. Szeretnénk folytatni a családok támogatását is, a nyugdíjasoknak pedig – a gazdasági növekedés eredményétől függően – biztosítani kívánjuk a rendszeres nyugdíjemelést és -prémiumot. A sort folytathatnám a rengeteg beruházással, amellyel újjáépítettük az országot. Az már viszont kétséges, hogy kormányra kerülés esetén mit tenne mondjuk az MSZP, amelynek olyan lehetetlen javaslatai vannak, mint a munkavégzés nélkül, mindenkinek járó alapjövedelem bevezetése.”