Egyre kínosabb a helyzet: előkerült egy dokumentum, ami igazolja, hogy hazudott Magyar Péter (VIDEÓ)
Bizonyítékkal állt elő a Fidelitas elnöke.
Teszteljük le az alapjövedelem programját, és utána döntsünk róla!
„Az alapjövedelem nem a távoli jövő ködébe vesző fantáziakép! 2014 óta tudjuk a LÉT független szakértői csoportnak (Bánfalvi Istvánnak, Havasi Évának, Radnai Györgynek és társaiknak) köszönhetően, hogy az alapjövedelem Magyarországon akár egyik évről a másikra bevezethető. Ez egy pénzügyileg reális program, amit a Párbeszéd – egy 2200 milliárdos átcsoportosítást jelentő – költségvetési módosító csomag formájában is megfogalmazott. Az alapjövedelem bevezetése forradalmi változást jelent, de kivitelezhető.
Egy forradalomnak azonban a tömegek támogatására is szüksége van. A Fidesz »forradalma« valójában egy puccs volt – és mi, demokrata politikusok abban is különbözünk Orbánéktól, hogy ilyen mélyreható változásokat nem hajtunk végre az emberek feje fölött. Bár reprezentatív kutatások szerint a magyarok háromnegyede (Republikon, 2016), háromötöde (Dalia Research, 2017) támogatná az alapjövedelem bevezetését, ha őszinték akarunk lenni, ki kell mondanunk: a többség nem tudja pontosan, ez mit is jelentene.
És nemcsak társadalmi, de politikai akaratra is szükség van, márpedig a pártok közül még mindig csak a Párbeszéd áll ki egyértelműen az alapjövedelem mellett. Sebaj! Hiszünk az igazunkban, és továbbra is örömmel vállaljuk a vitát. De a legmeggyőzőbb érv az lenne, ha a magyarok – választópolgárok és pártvezetők – saját szemükkel láthatnák, hogyan működik és milyen eredményeket hoz hazai viszonyok közt az alapjövedelem.
Az ajánlatunk a mai ellenzéki – jövőre remélhetőleg parlamenti többséget alkotó – pártok számára a következő: teszteljük le az alapjövedelem programját, és utána döntsünk róla! 10-20 ezer, véletlenszerűen kiválasztott ember bevonásával, 2-3 év alatt, évi 5-10 milliárd forint költséggel megvalósítható a kísérlet. Megtudhatjuk, mit jelent a gyakorlatban, ha minden gyerek után 30 ezer forint, minden felnőttnek legalább a 60 ezer forintos alapjövedelem jár, ha minden idősnek biztosított a 90 ezres alapnyugdíj, ha minden dolgozó legalább nettó 150 ezer forintos minimálbért kap és 30-40 ezer forinttal nő minden kis-közepes fizetés.”