Tényleg indulhat-e Varju az időközi választáson és hogyan taktikázhatnak a pártok? – megkérdeztük az elemzőket
Szikra Levente szerint Gyurcsány Ferenc és pártja végtelenül lenézi a választókat.
Utólag van-e bármi értelme tényeket sorolni, szembeállítani az igazságot a hazugságokkal?
„És a lényeg az egészben: Soros György azt is bejelentette, hogy ellenkampányt indít, az igazság tisztázására. De most, hogy maga a nemzeti konzultáció lényegében lefutott, aki akarta visszaküldte, az eredményeket meg majd nyilván nemsokára az orrunk alá dörgöli a kormány, mégis mi értelme van ellenkampányt indítani? Most? Komolyan? Nem mondjuk fél évvel ezelőtt, amikor amúgy is tízezrek vonultak az utcán, és adhattak volna ennek az ellenkampánynak egyfajta legitimációt? Nem akkor, amikor ez az őszi agyrém elindult, és az állampolgárok postaládájában egy hazug kérdéssor lapult, az utcákat meg gyakorlatilag kékbe öltöztették a kormányzati plakátok, rajtuk a démoni Soros György arcával?
Most, hogy lefutottunk egy újabb kört, amikor véget ért egy újabb szakasza ennek a hadjáratnak, utólag van-e bármi értelme tényeket sorolni, szembeállítani az igazságot a hazugságokkal?
Nézzük egy kicsit máshonnan a dolgot. Nagy kérdés, hogy annak a Soros Györgynek, aki eddig hallgatott, van-e felelőssége abban, hogy 2017 őszére oda jutottunk, ahova. Könnyű volt (talán maguk se hitték el, hogy ennyire könnyű lesz) a kormánynak gyűlöletpropagandát folytatnia egy olyan személy ellen, aki nem csak nem volt jelen az országban, de ráadásul messziségében is néma volt. És mindenkit, aki helyette szólt – legyen szó ellenzéki pártokról, sajtóról, szakértőről, érintett civilekről, kertvégében kapirgáló tyúkokról, tökmindegy – meg lehetett bélyegezni, Soros-bérencnek lehetett kikiáltani. Hátország nem volt, a racionalitást lesöpörte az uszító retorika.
Hogy ebbe a tökéletesen leuralt térbe november 20-án megérkezik egy reakció, az tulajdonképpen már édesmindegy.”