Kétharmad

2017. szeptember 27. 07:56

A szövetségi kényszert a Fidesz hozta létre, arra számítva, hogy ezzel megakadályozza az egységes ellenzéki fellépést.

2017. szeptember 27. 07:56

„A friss közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek kétharmada helyesli a szocialisták miniszterelnök-jelöltje, Botka László által hat másik pártnak tett szövetségi ajánlatot. Azt, hogy három harmadra bontsák a közös választási listát, és a hét párt mind a három harmadban ugyanazon arányok szerint kapjon helyeket: az MSZP a felét, a többin pedig a kisebbek osztozzanak a népszerűség arányában. Nyilvánvaló, hogy az első harmadban lévők szinte biztosan parlamenti képviselők lennének, a második harmadból néhányan, az utolsóból senki. Nem is ezzel van baj, hanem azzal, hogy a pártoknak fel kellene adniuk önállóságuk egy részét: közösen kampányolni, közös egyéni jelölteket találni, egyeztetni a programjaikat, és ami a legnehezebb, vezetőik egy részének le kellene mondania egyéni ambícióiról. Ez igazságtalanság, hiszen minden »rendes« politikusnak megvan a saját arca, múltja, programja és önbecsülése, mint ahogyan a pártok sem véletlenül olyanok, amilyenek: más és más csoportokat képviselnek, azok eltérő – bár esetünkben nem olyan nagyon eltérő – érdekeivel és értékrendjével.

De az igazságtalanságot nem Botka László vagy az MSZP idézte elő. A szövetségi kényszert a Fidesz hozta létre, pont arra számítva, hogy ezzel megakadályozza az egységes ellenzéki fellépést. A felelősség és a dilemma most minden ellenzéki politikusé. Megpróbál hozzájárulni a Fidesz-kormány leváltásához vagy kitart saját partikuláris részérdeke mellett és elfogadja, hogy újra parlamenti többséget, akár kétharmados többséget szerezzen egy olyan politikai erő, amely a választói többség szerint pedig romlásba viszi az országot.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 111 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Anonymtalan
2017. szeptember 28. 13:47
"A szövetségi kényszert a Fidesz hozta létre, arra számítva, hogy ezzel megakadályozza az egységes ellenzéki fellépést. " Bocsánat, de ezt már nem lehet szépen és ezt a stílust kívánja! B+, te hülye! 2014-ben egységessen lépett fel az ellenzék és meg lehet nézni az eredményet, erre most ugyan azt teszik valószínüleg ugyanazzal az eredménnyel, mert az ilyen hozzád hasonló marhák adják az értelmiségi hátteret és a tanácsokat.
pokerfacer
2017. szeptember 27. 20:07
"Megpróbál hozzájárulni a Fidesz-kormány leváltásához vagy kitart saját partikuláris részérdeke mellett " Igen . Mert képtelenek összefogni , képtelenek kompromisszumokat kötni vélt vagy valós igazukért . Nem az Országért akarnak élni, hanem saját maguk igazát akarják bizonygatni görcsösen . Orbán Viktor megnyeri a választást , ez kétségtelen . Csodák nincsenek. Nem azért fog nyerni , mert hibátlan és tökéletes , hanem mert aki jobb lenne nála és a sleppjénél , az egyelőre nem tudja magát menedzselni , vagy pedig nem létezik . :-) A Fidesz egy öreg kurva , de mivel minden ribanc félszemű vagy sánta a kuplerájban , vele basznak . A baj az , hogy elhiszi , hogy Ő a LEGJOBB kurva a kuplerájban .
pot_ember
2017. szeptember 27. 12:41
Nem gyanús az MSZP-nek, hogy háromszor annyian támogatják az összefogási javaslatukat, mint Őket? Kinek jó ez a javaslat?
Mich
2017. szeptember 27. 12:10
Logikából egyes, idióta! Ha igaz, hogy "a szövetségi kényszert a Fidesz hozta létre", akkor nyilvánvaló, hogy ők nem akadályozzák a libsi-bolsi-náci összefekvést...! Csak egymást kell vállalnotok és egymás szagát kell kibírnotok...!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!