„Szinte látom már a következő népszavazási kezdeményezést: »Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarországon ne épüljön semmi, ami nagy?« Ne épüljön világkiállítás, stadion, múzeumi negyed, atomerőmű, vizes vb, magasház. Merjünk kicsik lenni! És ha mi nem merünk kicsik lenni, mert a Fővárosi Közgyűlés elfogadta, a kormány támogatja, próbáljuk meg, hátha külföldi szakértők majd mernek.
Ha majd meglátjuk, hogy az építészek milyen formájú, anyagminőségű toronyházat terveztek, ha kiderül, hogyan illeszkedik a környezetébe, felmehetünk-e a tetejére, ha megtudjuk a fiatalok véleményét, majd akkor vitázzunk tovább! Az építészeti minőség nem függ az épület magasságától. Egy alacsony ház is lehet silány, városképbe nem illeszkedő. Addig pedig, kedves véleményezők, fogalmazzanak pontosabban. Mondják azt, hogy szokatlan, nem értik, nem ismerik, hogy innen nézve kilóg a képből, vagy egyszerűen nem tetszik. De ne mondják, hogy lerombolja a városképet, hogy ártalmas a városnak az a »kis« valami a Gellérthegyen is túl.
A magasház az építés űrtechnológiája. Különleges anyagokkal, különleges megoldásokkal épül. A rendszerváltáskor azt reméltük, egyszer utolérjük Bécset. Huszonhét év után elkezdhetnénk elindulni a méretével és minőségével magasra törekvő építészeti innovációval. Én remélem, hogy nem lesz akadály, és megépülhet a mi magasházunk is, amelynek tetején javasolnék egy éttermet is létrehozni, hogy az igazán ellenzők egy jót tudjanak ebédelni.”