Franciaországban teljesedhet be a Nyugat végzete

2017. május 03. 12:36

Franciaország a hadszíntere lett a nyugati elitcsoportok párharcának, amelyek egyik fele a tömeges migráció jelenségét támogatja, a másik viszont a bevándorlás bomlasztó hatását hangsúlyozza.

2017. május 03. 12:36
Pastrovics Martin
Danube Institute

„Franciaországban egyre nagyobbak és egyre tartósabbak a tüntetések. Senki sem tudja megjósolni Amerika vagy a nyugati civilizáció jövőjét, ám annyi bizonyos, hogy Párizsban előbb következik be a Nyugat végzete, mint bárhol máshol a Nyugaton – hívja fel a figyelmet Scott McConnell.

Franciaország ugyanis a hadszíntere lett a nyugati elitcsoportok párharcának, amelyek egyik fele a tömeges migráció jelenségét támogatja, a másik viszont a bevándorlás nyugati örökségre irányuló bomlasztó hatását hangsúlyozza. Franciaországban ezt egy kétfrontos háborúnak lehet tekinteni. Egyfelől Marine Le Pen pártja elmozdul a perifériáról a mainstream felé. Másfelől az írók, gondolkodók és történészek új csoportja emelkedik ki, akik a szellem világában vonják felelősségre azokat, akik az országot a jelenlegi helyzetbe sodorták.

Évek óta sokan vélik úgy, hogy Franciaország egy polgárháborús szakadék szélén áll, ám sokakat meglepetésként érne, ha a politikai és a közösségi konfliktusok évtizedek óta nem látott erőszakba torkollana.

A második világháborút követő értelmiség inkább baloldali nézeteket vallott, manapság azonban Franciaország legtöbbet olvasott írói konzervatív értékeket vallanak. Fókuszpontjukban a francia nemzeti kultúra és annak túlélése szerepel.

Ebbe a csoportba tartozik az egyik legfontosabb francia politikai gondolkodó, Éric Zemmour. 2011-ben megsértette a francia rasszizmus elleni törvényeket, ám a figyelem középpontjába 2014-ben került, amikor megjelent »Le Suicide français« (A francia öngyilkosság) esszékötete. A néhány héttel később bekövetkezett Charlie Hebdo-, és a kóser szupermarket elleni támadás után ott volt Zemmour könyve, hogy ismertesse, Franciaország hogyan jutott el erre a pontra. Zemmour szerint a hagyományos francia családi minta visszaesésére volt az a válasz, hogy a Magreb-országok családjait – amelyek a legarchaikusabb családképpel rendelkeznek – hívták be az ország vezetői. A demográfiai egyensúlyt így állították helyre, hogy »betöltsék az űrt, amelyet a francia családi modell hagyott maga után, és helyettesítsék azt«.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 43 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mr.Falafel
2017. május 03. 17:57
Nagyon drukkolok Franciaországnak. Nem vagyok nagy pezsgőfogyasztó, de a franciák összeomlására bontanék egyet.
Onurisz
2017. május 03. 17:55
Igen, ez szinte végzetszerű. Franciaország a keresztény európai kultúra bölcsője, s Franciaországot éri el először az összeomlás szele. Kellett nekik az arab világot gyarmatosítani.
Finale*
2017. május 03. 17:51
Az a baj ,hogy a bevandorlas parti elitcsoport nem hasznalja a tomegkozlekedest ,nem jar le a piacra vagy a boltba, sem a nep koze , hanem egy messzi- messzi galaxisrol politizal es goze sincs a valosagrol.
balbako_
2017. május 03. 17:07
Eddig csak keleten tudott a tőke (Bilderberg csoport, George Soros stb) hozzájuk kötődő vezetőt állítani (Ukrajna, Magyarország,/GyF és Bajnai/ ) már Franciaországban és Ausztriában is megpróbálkoztak ez utóbbinál sikerrel.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!